Annie Lennox nie wróci na scenę! Artystka rezygnuje z koncertowania

i

Autor: Kirsty O'Connor/Press Association/East News Kolejna wielka gwiazda schodzi ze sceny!

Annie Lennox nie wróci na scenę! Artystka rezygnuje z koncertowania

2023-08-25 10:20

Nie da się tego nie zauważyć - pewne pokolenie największych gwiazd powoli żegna się ze sceną i na dobre rezygnuje z występowania i koncertowania na całym świecie. Aerosmith, Eagles - teraz czas na Annie Lennox. Dawny współpracownik artystki potwierdził przykre wieści, choć ona sama jeszcze nie zdecydowała się do nich odnieść,

Z tygodnia na tydzień do opinii publicznej trafiają informacje o kolejnych artystach, artystkach i zespołach, którzy na dobre decydują się zejść ze sceny. Za chwilę rozpoczną się pożegnalne trasy Eagles i Aerosmith, ostatnie koncerty zagrają też Panowie z Kiss. Wiadomo już, że ze sceną pożegnała się kolejna legenda.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Annie Lennox rezygnuje z występowania

W tym roku mija 40 lat od premiery drugiego albumu studyjnego grupy Eurythmics. Sweet Dreams (Are Made of This) okazał się być przełomem w karierze duetu, który tworzyli Annie Lennox i Dave Stewart, głównie za sprawa tytułowej kompozycji, która stała się wielkim przebojem na całej świecie. Fani nie kryli, że bardzo liczyli z tej okazji na coś specjalnego, jak trasa koncertowa. 

Taka rzeczywiście się odbędzie, wyruszy w nią jednak sam Stewart. Muzyk ogłosił za pośrednictwem swoich social mediów specjalną serię koncertów z okazji wyjątkowego jubileuszu. W ogłoszeniu pada jednak niezwykle istotna informacja - Annie nie weźmie udziału w całym wydarzeniu, a to dlatego, że zdecydowała się całkowicie zrezygnować z występów na scenie. Dave pisze dalej, że całkowicie rozumie i szanuje jej decyzje, on sam jednak za bardzo kocha muzykę, by ją porzucać, stąd decyzja o pokazach, w których za Annie pojawić się mają trzy wokalistki - na chwilę obecną nie wiadomo, o jakie artystki chodzi. Póki co ogłoszono, że pierwszy występ odbędzie się 7 listopada w Szwajcarii, Stewart zapewnia, że niedługo poda szczegóły kolejnych pokazów. Sama Annie nie odniosła się jeszcze do słów Dave'a.

Annie Lennox - legenda muzyki

Annie Lennox zdobyła sławę jako połówka duetu Eurythmics, który działał w latach 1980-1990 i powrócił w 1999 roku, by ponownie rozpaść się sześć lat później. Formacja wydała w sumie osiem płyt i zdobyła siedem nominacji do nagrody Grammy. Po pierwszym rozpadzie Eurythmics, Annie rozpoczęła z bardzo dużym powodzeniem karierę solową. W jej ramach wydała sześć płyt, w tym legendarne Diva Medusa. W 2004 roku zaś, artystka zdobyła Oscara za utwór Into the West, promujący film Władca Pierścieni: Powrót króla. Ostatni, jak na tę chwilę, album Lennox, Nostalgia, miał swoją premierę w 2014 roku.