Andy Fletcher z Depeche Mode nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci?

i

Autor: Guillaume Laurent / Music Pics //EAST NEWS Śmierć współzałożyciela Depeche Mode

Andy Fletcher z Depeche Mode nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci?

2022-05-27 12:04

Wieczorem 26 maja świat obiegła druzgocąca informacja o śmierci Andy’ego Fletchera. O odejściu swojego przyjaciela poinformowali pozostali członkowie zespołu Depeche Mode w oficjalnych social mediach grupy. Nie podana została jednak przyczyna śmierci muzyką - tą udało się ustalić magazynowi “Rolling Stone”.

Informacja o śmierci Andy’ego Fletchera obiegła świat muzyki wieczorem w czwartek 26 maja. O odejściu artysty poinformowali jego koledzy z zespołu, Dave Gahan i Martin Gore, zamieszczając w social mediach pożegnalny post. Muzycy wyrazili głęboki żal z powodu śmierci przyjaciela i poprosili o uszanowanie prywatności jego rodziny oraz nich samych w tym trudnym czasie. Fletcher odszedł w wieku 60 lat, oświadczenie nie informowało o przyczynie śmierci - tą udało się ustalić magazynowi “Rolling Stone”.

Co było przyczyną śmierci Andy’ego Fletchera?

Przedstawiciele magazynu “Rolling Stone” ustalili, że Andy Fletcher zmarł z przyczyn naturalnych w swoim domu w Anglii. Nagłe odejście muzyka zszokowało fanów Depeche Mode oraz cały świat muzyki. Kondolencje członkom zespołu oraz rodzinie Fletchera złożyli m.in. wokalistka Alison Moyet, Vernon Reid z Living Color, Lol Tolhurst z zespołu The Cure czy członkowie grupy Pet Shop Boys.

Andy Fletcher - współzałożyciel Depeche Mode

Historia Depeche Mode sięga 1977 roku, kiedy Andy Fletcher i Vince Clark założyli grupę No Romance in China. Band zmienił nazwę w 1980 roku i w składzie z Davem Gahanem i Martinem Gorem rozpoczął karierę. Pierwszy album zespołu ukazał się rok później - to właśnie z płyty Speak & Spell pochodzi singiel Just Can't Get Enough. W trakcie całej działalności, formacja nagrała czternaście albumów studyjnych, z czego ostatni - Spirit - ukazał się w 2017 roku. Dalsze plany co do działalności Depeche Mode nie są znane.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!