Alice in Chains -  Dirt WRACA na listy przebojów 30 lat po premierze

i

Autor: Screen z YouTube/Alice in Chains Wielki sukces Alice in Chains

Alice in Chains - "Dirt" WRACA na listy przebojów 30 lat po premierze!

2022-10-10 13:10

Kultowa muzyka nigdy nie traci na wartości! Najlepszy tego dowód dała w ostatnim czasie grupa Alice in Chains - dokładnie 29 września 2022 roku minęło trzydzieści lat od premiery uznawanego za jeden z najlepszych grunge'owych albumów w historii, czyli "Dirt". To właśnie w związku z tym jubileuszem, płyta znów cieszy się ogromną popularnością!

29 września 1992 roku zespół Alice in Chains wydał swój drugi album studyjny. Nadzieje pokładane w następcy przełomowego Facelift były ogromne, jednak okoliczności towarzyszące jego powstaniu nie były łatwe - zamieszki w Los Angeles, problemy z używkami utalentowanego wokalisty i lidera Layne'a Staley'a, ale także perkusisty Seana Kinney'a i basisty Mike'a Starra nie sprzyjały całemu procesowi. W wyniku trwających cztery miesiące sesji nagraniowych powstał album, który znany jest dziś pod tytułem Dirt. Wydawnictwo to spotkało się z ogromnym uznaniem krytyków, którzy dziś wskazują go jako jeden z najlepszych albumów grunge'owych wszechczasów. Płyta świetnie poradziła sobie tez na listach przebojów i teraz, trzydzieści lat po premierze, powtórzyła ten sukces!

Alice in Chains - "Dirt" WRACA na listy przebojów 30 lat po premierze!

Magazyn "Billboard", który odpowiada także za amerykańską listę przebojów poinformował, że album Dirt odnotował w ostatnim tygodniu 641-procentowy wzrost sprzedaży, dzięki czemu udało mu się powrócić do zestawienia trzydzieści lat po premierze i to na 9. miejscu! W okresie tym wydawnictwo sprzedało się w liczbie 26 000 egzemplarzy, z czego 22 500 sztuk to nowe, podwójne wydanie płyty na winylu. Za tak duży wzrost sprzedaży w znacznym stopniu odpowiada wydana pod koniec września reedycja Dirt.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”