Agata Karczewska

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Monika Zacharewicz

Agata Karczewska prezentuje singiel "Dark Horse". To zapowiedź nowego albumu artystki!

2024-01-31 15:19

Nowy singiel Dark Horse zapowiada kolejne wydawnictwo Agaty Karczewskiej, które pojawi się na rynku tej jesieni!

Po udanym debiucie z albumem I’m not Good at Having Fun (wyd. Asfalt 2019) i bezkompromisowym projekcie z Johnem Porterem (On The Wrong Planet, wyd. Mystic 2023), Agata wraca z nowym singlem Dark Horse, wydanym pod skrzydłami Anteny Krzyku. 

Produkcją ponownie zajął się Marcin Bors, znany m.in. ze współpracy z Pogodno, Nosowską i Hey. Dzięki niemu, tak jak przy pierwszym albumie, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Autorem okładki do singla jest utalentowany Dawid Ryski.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Nowy singiel

Dark Horse to kowbojska ballada utrzymana w klimacie alternatywnego country, o tych i dla tych, którzy zawsze mają w życiu pod górkę a mimo to, uparcie podążają własną drogą. Piosenka o tym dlaczego czasami warto stawiać na czarnego konia

O artystce

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

29 marca 2019 r., Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. W 2020 r. została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza - specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską "Estrada w sieci: DUETY" w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór "No Way to Say Goodbye”. Kontynuacją ich współpracy był wydany w czerwcu 2023 r. album „On The Wrong Planet”.