AC/DC wciąż na szczycie! Kultowy numer zespołu z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube!

i

Autor: BORIS HORVAT/AFP/EAST NEWS Duże osiągnięcie AC/DC w serwisie YouTube

AC/DC wciąż na szczycie! Legendarny utwór zespołu z MILIARDEM wyświetleń w YouTube!

2024-02-03 12:15

W czasie, gdy pojawia się coraz więcej plotek i przecieków w sprawie rzekomego tegorocznego powrotu AC/DC na scenę, nadchodzą wieści, które są najlepszym dowodem na to, że fani nadal szczególnie chętnie wracają do największych klasyków formacji. Jeden z nich właśnie przekroczył próg MILIARDA wyświetleń na YouTube!

W 1980 zespół AC/DC musiał zmierzyć się z olbrzymią tragedią. W lutym tego roku w wieku zaledwie 33 lat zmarł jego wokalista, Bon Scott. Choć wydawało się, że przyszłość grupy stoi pod znakiem zapytania, to ten nie zdecydował się zakończyć działalności i rozpoczął poszukiwania nowego członka. W wyniku przeprowadzonych castingów, do AC/DC dołączył angielski wokalista włoskiego pochodzenia - Brian Johnson. To z nim "najgłośniejszy zespół na świecie" rozpoczął nagrania swojego najnowszego, siódmego w dyskografii albumu studyjnego.

Ten ujrzał światło dzienne 25 lipca 1980 roku jako Back in Black. Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i początkowo sceptycznie nastawionych fanów, dziś cieszy się ono statusem jednego z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki w ogóle.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Klasyk z miliardem wyświetleń!

Jako czwarty i ostatni singiel z tej płyty wydany został utwór tytułowy. Bardzo szybko stał się on pozycją obowiązkową w koncertowych setlistach AC/DC i zyskał status dla niej zupełnie ikonicznego. O tym, że numer ten, czterdzieści trzy lata po premierze, wciąż cieszy się ogromną popularnością i uznaniem, najlepiej świadczy fakt, że właśnie osiągnął on próg MILIARDA wyświetleń w serwisie YouTube! Wideo trafiło na tę platformę w listopadzie 2012 roku i jest ono drugim w karierze formacji, po klipie do Thunderstruck, któremu udało się zdobyć te osiągnięcie.