33-lecie Behemotha nadchodzi! Zespół zapowiedział wyjątkowy koncert, który będzie transmitowany online! Kiedy i jak oglądać?

i

Autor: AKPA Behemoth ze szczególną okazją dla fanów

33-lecie Behemotha nadchodzi! Zespół zapowiedział wyjątkowy koncert, który będzie transmitowany online! Kiedy i jak oglądać?

2023-12-21 13:02

Behemoth jest obecny na rynku muzycznym od 1991 roku. W nadchodzącym 2024 roku formacja będzie świętowała swoje 33-lecie i zdecydowała się z tej okazji na coś naprawdę specjalnego! Zespół zapowiedział wyjątkowy koncert, który co prawda nie odbędzie się w Polsce, ale będzie transmitowany na żywo na cały świat!

Historia zespołu Behemoth rozpoczyna się w 1991 roku, kiedy to Adam "Nergal" Darski, wraz z Adamem Muraszko, założył grupę Baphomet, która już rok później zmieniła nazwę na Behemoth. Formacja gra muzykę, którą określić można jako black metal i death metal. Gatunki te, powstałe jako pochodne thrash metalu, poza charakterystycznym brzmieniem, kojarzą się z bardzo konkretnym wizerunkiem, zachowaniem artystów, symboliką - zespoły te bardzo często, w ramach swoistego performansu artystycznego, manifestują chociażby wrogość do religiii chrześcijańskiej, propagując powrót do pogaństwa, korzystają też z symboliki związanej z okultyzmem, czy mitologii innych kultur. Zespół osiągnął kolosalny sukces nie tylko w Polsce, ale także na światowym rynku. Aktualnie Behemoth ma na koncie dwanaście albumów, z czego najnowszy, Opvs Contra Natvram, ukazał się we wrześniu 2022 roku. Nergal zapewnił już jednak, że nowa muzyka zespołu się tworzy!

ZOBACZ TAKŻE: Behemoth już pracuje nad nową muzyką!

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Jubileusz Behemotha!

W przyszłym roku grupa będzie świętować swoje 33-lecie i z tej szczególnej okazji zdecydowała się na organizację wyjątkowego projektu! 30 kwietnia 2024 roku zespół wystąpi w prestiżowej Grande Salle w Philharmonie de Paris, jednak to nie wszystko! Pokaz ten będzie transmitowany na żywo na całym świecie - i to za darmo! Wszystko to będzie możliwe dzięki Arte Concert. Formacja zapewnia, że na występie zaprezentuje szeroki przekrój utworów ze wszystkich etapów swojej kariery - jako support na tym koncercie wystąpi zespół Regarde les hommes tomber.

By uzyskać szczegóły wydarzenia i transmisji, zespół zachęca do zapisania się do jego newslettera, gdzie na bieżąco udostępniane będą informacje na temat całego tego projektu.