3-dniowy Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Otwock Blues Bazar 2021

i

Autor: Materiały prasowe

3-dniowy Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Otwock Blues Bazar 2021

2021-09-07 14:50

Na przestrzeni lat podwarszawski Otwock stał się ważnym punktem na bluesowej mapie Polski. W tym roku po raz 9., w dniach 10-12 września, odbędzie się 3-dniowy Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Otwock Blues Bazar, podczas którego zagra międzynarodowa plejada zespołów z Polski, Francji, Szwecji i Holandii. W tym roku uczestnicy mogą również skorzystać z campingu, który przez 3 dni będzie działał na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej.

W piątek, I dzień Festiwalu, podczas inauguracyjnego otwarcia na scenie Muszli Koncertowej w Parku Miejskim, odbędzie się przegląd pięciu kapel wyłonionych z ogólnopolskiego konkursu zespołów bluesowych. Pula nagród do zdobycia to 10 000zł oraz możliwość występu na scenie z międzynarodowymi gwiazdami. Po wyłonieniu zwycięzcy rozpocznie się punkt kulminacyjny wieczoru – koncert kultowego już zespołu Kasy Chorych.

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

W sobotę, II dnia, Festiwal przeniesie się na teren Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie od piątku do niedzieli, w klimatycznym sosnowym lesie, będzie działał camping (namioty, przyczepy, kampery, szczegóły dot. zapisów u Organizatora). Po zmroku na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, Oddział Zamknięty, którego przeboje takie, jak: „Ten wasz świat”, „Party”, „Obudź się”, „Andzia i Ja” czy „Gdyby nie Ty” swego czasu nucił każdy fan rocka. Wieczór zakończy Big Jam Session z udziałem muzyków z rejonu Mazowsza i Warszawy.

III dzień, Finał Festiwalu, jak co roku, odbędzie się na miejskim bazarze, na którym zagra cała plejada gwiazd bluesa, polskich i zagranicznych. Tribute to Allman Brothers (Jan Gałach i Przyjaciele) oraz zagraniczni: Dynamite Blues Band z Holandii, Lisa Lystam Family Band ze Szwecji i Nico Chona & Freshtones z Francji. 

Organizatorem Festiwalu są: Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady.