17.06.2013 (00:01)

Bastille "Bad Blood"Debiut na szczycie brytyjskiej listy przebojów - mówi wiele. "Bad Blood" grupy Bastille to przebojowy album, który z powodzeniem mógłby stać się ścieżką dźwiękową filmu.

Jak na kogoś kto dopiero wydał płytę, Dan Smith (główna siła kreatywna stojąca za Bastille), może pochwalić się całkiem sporymi osiągnięciami – wyprzedane koncerty, występy na najlepszych festiwalach, single podbijające radiowe anteny. Ale też od czasu debiutu Florence & The Machine nie pojawił się chyba nikt, kto proponowałby tak zróżnicowany i złożony repertuar w sposób przystępny dla masowej publiczności. Aż trudno uwierzyć, że za brzmienie Bastille odpowiedzialny jest właściwie jeden człowiek. Dan Smith swoją przygodę z muzyką rozpoczął od komponowania piosenek w swojej sypialni. Zafascynowany filmami Dario Argento i Davida Lyncha (stąd utwór pt. „Laura Palmer”) swoje inspiracje przeniósł na muzykę – pełne rozmachu, niemal epickie utwory z powodzeniem mogłyby trafić do filmu.

„Do każdej piosenki podchodzę w inny sposób. Chciałem, żeby każda była odrębną opowieścią, z właściwym sobie nastrojem, innym brzmieniem i produkcją, z elementami różnych gatunków i stylów muzycznych – hip- hopu, indie, popu i folku. Soundtracki filmowe mogą być bardzo zróżnicowane, ale spaja je film; chciałem, żebym moja płyta też była różnorodna, ale spojona przez mój głos i sposób komponowania. Każdy fragment jest częścią większego obrazka” – mówi Dan Smith o „Bad Blood”. 

Tracklista
Bad Blood”:
 
1. Pompeii
2. Things We Lost In The Fire
3. Bad Blood
4. Overjoyed
5. These Streets
6. Weight of Living, PT.II
7. Icarus
8. Oblivion
9. Flaws
10. Daniel in the Den
11. Laura Palmer
12. Get Home
 
 


 

 NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz