ROYAL REPUBLIC AND THE...

ROYAL REPUBLIC AND THE NOSEBREAKERS, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: Hybrydy ul. Złota 9, Warszawa
  • Czas: Czwartek, 30 stycznia 2014, 19:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Royal Republic
Polska odsłona Acoustic Tour zespołu Royal Republic! Szwedzi przyjadą do Polski w towarzystwie The Nosebreakers i wystąpią 30 stycznia 2014 roku w stołecznych Hybrydach.

Muzycy pochodzą z Malmo, a zespół Royal Republic stworzyli w roku 2007. Debiutancki album, „We Are The Royal” ukazał się w 2010 roku i pozwolił im zdobyć fanów na całym świecie. Brytyjski Kerrang! określił brzmienie płyty mianem połączenia energii The Hives i melodyjności Rancid.

We wrześniu 2012 roku ukazał się drugi album Royal Republic – „Save The Nation”. To właśnie w ramach promocji tego wydawnictwa zespół przyjechał do Polski i zagrał rewelacyjny koncert w warszawskiej Hydrozagadce oraz w poznańskim Resecie.

Na styczeń 2014 roku zespół zaplanował nowe przedsięwzięcie. Royal Republic and The Nosebreakers zagrają w sumie 9 koncertów w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Austrii, w Czechach i w Polsce, promując wspólną, akustyczną EPkę. Projekt obejmuje utwory z dwóch albumów Royal Republic, a pod nazwą The Nosebreakers ukrywają się starzy przyjaciele zespołu, którzy postanowili wesprzeć muzyków w przygotowaniu akustycznego krążka. Praca w studio zaowocowała pomysłem na trasę koncertową.