CARNIVAL YOUTH - koncert

CARNIVAL YOUTH - koncert
  • Miejsce: Klub Stodoła ul. Batorego 10, Warszawa
  • Czas: Piątek, 22 kwietnia 2016, 19:00
  • Kategoria: koncerty
Łotewski kwartet Carnival Youth jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów młodej generacji, nie tylko w ich rodzimym kraju, ale również w innych krajach nadbałtyckich, co przypieczętowała nagroda The European Border Breakers, przyznana podczas festiwalu Eurosonic 2016.
Muzyka zespołu jest mieszanką indie i energetycznego rocka, a ich melodyjne, hitowe piosenki są ucieleśnieniem ogromnej energii zespołu i ich miłości do muzyki. Ich talent można dostrzec w trakcie dynamicznych występów na żywo, jak i w najnowszym singlu „Propeller”, który budzi skojarzenia z najlepszymi momentami w twórczości Arctic Monkeys, Temples czy Wolf Parade.
Od powstania zespołu w 2012 roku, Roberts Vanags, Aleksis Lurins Edgars Kaupers i Emils Kaupers wydali dwie płyty - EP-kę „Never Have Enough” oraz debiutancki LP "No Clouds Allowed", który na Łotwie został okrzyknięty najlepszym albumem 2014 roku. Oba wydania zapewniły im rosnącą rzeszę fanów w całej Europie i uznanie krytyki.
Ich drugi długogrający album "Propeller" ukaże się w kwietniu 2016 roku i a następnie zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas europejskiej trasy.
Carnival Youth wystapił podczas “NME Club Night” w klubie Koko w Londynie, a także na wielu festiwalach i showcase’ach, takich jak Great Escape (Wielka Brytania), Sziget (Węgry), Positivus (Łotwa), Open'er Festival (Polska), Reeperbahn (Niemcy ) czy Eurosonic (Holandia).
Zespół koncertował kilkakrotnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i na Łotwie. Uznani radiowcy, tj. Steve Lamacq (BBC 6 Music), John Kennedy (XFM) i Chris Hawkins (BBC 6 Music) grali ich utwory z albumu "No Clouds Allowed" podczas ich autorskich audycji. Kilka piosenek Carnival Youth znalazlo się na listach przebojów w Niemczech, Austrii i na Łotwie.
official fan page:
https://www.facebook.com/CarnivalYouth
***
A po koncercie DZiK zaprasza na after party z DJ-em Heights Beats! Ariel Heights to kanadyjski producent i DJ zakochany w Warszawie, który skradł nasze serca, gdy pod koniec września 2015 zagrał aż dwa razy podczas showcase’u CANADA Vs. POLAND – drugi raz na specjalne życzenie publiczności. Od tej pory pojawia się przy Belweferskiej regularnie.
Jeśli lubicie dobry hip-hop i elektronikę, a Drake, Skrillex & Diplo, Kaytranada i Dr. Dre w jednym miksie wyglądają dla Was zachęcająco, to nie powinno Was tego wieczoru zabraknąć w DZiKu!
Pula 100 biletów w cenie 20 pln dostępna jest w kasie klubu Stodoła oraz na www.stodola.pl
Bilety będą rownież dostępne w klubie DZiK przed imprezą.