Dominik Pajewski

29.06.2020 (11:15)

The Rolling Stones chcą pozwać Donalda Trumpa. O co chodzi?Często bywa tak, że świat polityki i muzyki krzyżuje się ze sobą, jednak są sytuacje, gdy takie przecięcie nie jest zbyt pozytywne. Tak jest w przypadku konfliktu Stonesów z Donaldem Trumpem.
 

The Rolling Stones są na takim poziomie, że nie muszą już niczego udowadniać, jednak bardzo mocno bronią swojej własności, jaką jest muzyka. Zespół wszedł w konflikt z samym Donaldem Trumpem, który według zespołu, wykorzystał bezprawnie ich muzykę.

KULT PRACUJE NAD NOWYM ALBUMEM? WOJTEK JABŁOŃSKI ZDRADZIŁ PLANY ZESPOŁU


Donald Trump wykorzystał bezprawnie muzykę The Rolling Stones?

O co chodzi w całej sytuacji? Donald Trump często wykorzystuje na swoich wiecach utwór ''You Can’t Always Get What You Want”. Grupa prosiła wielokrotnie o zaprzestanie, jednak Trump nie reaguje.

W specjalnym oświadczeniu, The Rolling Stones napisali:

BMI poinformował komitet wyborczy Trumpa, że nieautoryzowane wykorzystywanie piosenek narusza prawa autorskie. Jeśli Donald Trump zignoruje to pismo i będzie dalej wykorzystywał utwory, spotka do pozew o granie muzyki bez zezwolenia.

Sprawa nie dotyczy tylko The Rolling Stones, ponieważ Trump wykorzystuje także muzykę Aerosmith, R.E.M. i Neila Younga.Na to oczywiście artyści również się nie zgadzają.

RAMMSTEIN: CZY WIBRATORY W SPECJALNEJ EDYCJI 'LIEBE IST FÜR ALLE DA', BYŁY ODLEWAMI CZŁONKÓW ZESPOŁU?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz