Dominik Pajewski

09.07.2020 (10:54)

Nergal ponownie przed sądem. Czy artyście grozi więzienie?Nergal nie ma ostatnio łatwo, a sprawa plakatu trasy ''Rzeczpospolita Niewierna'' nadal ciągnie się za artystą. Niedawno odbyła się kolejna rozprawa, która ma rozstrzygnąć, czy dopuszczono się bezczeszczenia godła.

Nergal i zespół Behemoth od zawsze wzbudzali skrajne emocje i jak widać tak jest cały czas. Artyści myśleli, że będą mogli spokojnie odetchnąć, bo teoretycznie sprawa plakatu do trasy ''Rzeczpospolita Niewierna'' została zamknięta. Wystąpiono o ponowne rozpatrzenie sprawy i ta ponownie trafiła na wokandę. 

REAKCJA KURTA COBAINA, NA CENY BILETÓW NA MADONNE ROZWALIŁA SYSTEM. W SIECI POJAWIŁ SIĘ NIEPUBLIKOWANY WYWIAD [WIDEO]

 

Nergal ponownie przed sądem. Chodzi o plakat trasy ''Rzeczpospolita Niewierna''

Nergal powiedział w sądzie:
 
Nie chciałem zbezcześcić polskiego godła. Ptak na plakacie to nie orzeł, ale feniks. Jestem patriotą i szanuję kraj, w którym się urodziłem. Jestem artystą wykonującym sztukę ekstremalną. Symbole na plakacie są od lat używane przez zespoły grające muzykę heavy metal i kojarzone przez fanów zespołów grających w tym nurcie

Jak będzie dalej wyglądała sytuacja? Wyrok nie zapadł, a sąd teraz zajmie się przesłuchaniem świadków i zapozna się z opinią biegłych. Jeżeli zapadnie wyrok skazujący, Nergalowi może grozić rok więzienia lub kara ograniczenia wolności.

  

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!

  2020-08-07
  Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.
 • Męskie Granie 2020 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać specjalny koncert?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 odbywa się w wyjątkowej formule, w postaci tylko jednego koncertu. Gdzie oglądać transmisję z wyjątkowego wydarzenia Męskiego Grania? O której startuje TRANSMISJA?
 • Męskie Granie 2020 - zespoły, gdzie oglądać koncert 8.08.2020?

  2020-08-07
  Męskie Granie 2020 - kto zagra na wyjątkowej edycji imprezy, która przez pandemie koronawirusa przyjmuje nieco inną formę? Wszystkie szczegóły na EskaROCK.pl.
 • Co widzą insekty? Naukowcy stworzyli małą kamerę, którą przyczepili do żuka

  2020-08-07
  Naukowcy chcą dowiedzieć się, jak wygląda życie owadów i w tym celu stworzono specjalną kamerkę. Jest to zminiaturyzowana wersja kamery nagrywającej w dobrej jakości, dzięki czemu możemy zobaczyć życie żuka.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-07
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz