Dominik Pajewski

27.08.2020 (14:39)

Kirk Hammett porównał Dżem do klasycznych zespołów amerykańskichGdy Metallica wykonała w Krakowie numer ''Wehikuł czasu'', wielu fanów bardzo się ucieszyło. Jak artyści reagują na muzykę Dżemu? Okazuje się, że Kirk Hammett porównuje zespół do klasycznych amerykańskich zespołów.

Gdy Metallica grała w Krakowie, nikt nie spodziewał się, że na lokalny cover zostanie wybrany numer ''Wehikuł czasu'' z repertuaru grupy Dżem. Jak zespół zareagował na twórczość Dżemu? Na to pytanie odpowiedział Kirk Hammett, który bardzo pozytywnie ocenił twórczość zespołu.

LARS ULRICH BYŁ BEZNADZIEJNYM PERKUSISTĄ? TAK TWIERDZI PRODUCENT METALLIKI


Kirk Hammett porównał Dżem do amerykańskich zespołów

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, który przeprowadził Bartek KoziczyńskiKirk Hammett został zapytany o Polskę i granie coveru Dżemu, jak wspominał:

Pamiętam, że gdy szykowaliśmy się z Robem do naszego duetu w Polsce, brana na warsztat piosenka brzmiała jak country rock: Outlaws, The Allman Brothers Band, tego typu sprawy... Korzenny country rock. Dali nam do wyboru listę i stwierdziliśmy: „O, to będzie fajna rzecz!” Bardzo energetyczna i natychmiast rozpoznawalna przez ludzi, dlatego ją wybraliśmy.
 

SCOTT IAN WSKAZAŁ NAJLEPSZY ALBUM WSZECH CZASÓW. WYBÓR MOŻE ZASKAKIWAĆ

 
Tak wypadł nietypowy cover, podczas koncertu w Krakowie:
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz