Dominik Pajewski

18.05.2020 (15:41)

Kazik Staszewski - 5 najważniejszych piosenek lidera KultuKazik Staszewski ma na swoim koncie utwory, które przeszły do historii i często są cytowane, nie tylko przez fanów twórczości. Wybraliśmy 5 najważniejszych utworów artysty, które każdy fan rocka powinien znać.

Kazik Staszewski, ma na swoim koncie utwory, które z biegiem lat stały się prawdziwymi klasykami i hymnami pokoleń. W niezliczonej ilości projektów, w których wokalista brał udział, pojawiały się numery ważne, które są swoistą wizytówką artysty. Wybraliśmy 5 piosenek, które są najważniejsze w dorobku lidera Kultu. Zaznaczamy, że to dość subiektywne spojrzenie, a na dodatek, staraliśmy się najbardziej oczywiste numery pomijać.

HOT16CHALLENGE2 - TOMASZ KNAPIK NAGRAŁ SWOJĄ ZWROTKĘ [WIDEO]Kazik Staszewski - 5 najważniejszych piosenek, wybranych przez EskaROCK.plKazik Na Żywo - Tata dilera

Opowieść o ojcu, który stojąc w sądzie i odpowiadając na pytania, jest w stanie zaklinać rzeczywistość, byleby tylko nie dopuścić do siebie myśli, że jego syn zrobił źle. To też przykład, reporterskiego podejścia Kazika do utworów. Mamy tu relacje z wokandy, a wszystko to opatrzone refrenem, który później ciągle się nuci.
 

Kult - Polska

Numer, który stał się pewnego rodzaju przekleństwem dla Kazika. Bez tego kawałka nie ma koncertu Kultu i choćby zespół zagrał obszerny set, pełny innych szlagierów, zawsze ludzie będą domagali się kawałka z albumu ''Posłuchaj to do ciebie''. Jedna z wizytówek Kultu, nieśmiertelny klasyk i ponownie, zostający w głowie refren.
 

Kazik - Spalam się

Debiutancki album i tytułowy singiel, próby rapowania, pierwsze bity i numer, który mógł niektóre osoby zawstydzić. W ''Spalam się'', poznajemy historię młodego chłopaka, który zakochany w swojej nauczycielce, opisuje to co czuje i jak się czuje gdy ją widzi. Płyta, obecnie jest nie do zdobycia, a gdy pojawiają się aukcje, to cena potrafi mocno zaskoczyć (1000 zł za winyl!). No, ale kto nie chciałby mieć płyty, która sygnowana była hasłem ''Kazik - najlepszy raper wschodu''?

Kult - Arahja

Ponadczasowy numer, który z biegiem lat, wcale się nie zestarzał. Opis podzielonego Berlina, powraca często przy pogłębiających się konfliktach w kraju i podziałach międzyludzkich. Gdy zespół wykonał go na Pol'and'Rock Festival, chyba sam Kazik był zaskoczony, że taki tłum zna każde słowo. Numer, którego wstyd nie znać.

Kazik - Twój ból jest lepszy niż mój

Czy jest to jeden z najlepszych numerów Kazika w całym dorobku? Tutaj można się oczywiście spierać, jednak nie da się nie zauważyć, że jest to kolejny raz, bardzo trafne spojrzenie na bieżące wydarzenia w kraju. Nie ma tu nic wprost, jednak każdy wie o co i o kogo chodzi. Numer promujący album ''Zaraza'', z pewnością zostanie z Polakami na dłużej, a czy nadal będzie stroną sporu? To dopisze historia.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Milczenie Owiec - serial. Kiedy zobaczymy serialową wersję klasyka?

  2020-05-25
  Milczenie Owiec uznawane jest za prawdziwego klasyka kina, który mimo upływu lat, praktycznie w ogóle nie traci na świeżości. Postanowiono stworzyć serial na podstawie Milczenia Owiec! Co wiemy o produkcji i kiedy będzie można go zobaczyć?
 • Dzień Matki 2020 - piosenki rockowe dedykowane mamom

  2020-05-25
  Dzień Matki 2020: rockowe piosenki dedykowane mamom. Z okazji święta wszystkich mam, przygotowaliśmy najlepsze kawałki, którymi w oryginalny sposób możecie złożyć życzenia. 
 • Wspólna trasa Within Temptation i Evanescence nie odbędzie się? Sharon Den Adel ma wątpliwości

  2020-05-25
  Wspólna trasa Within Temptation oraz Evanescence rozbudziła ogromne zainteresowanie fanów, dla których te wspólne występy to wyjątkowe wydarzenia. Okazuje się, że specjalne koncerty mogą się nie odbyć, tak przynajmniej twierdzi Sharon Den Adel.
 • Dlaczego System Of A Down nie wydali nowej płyty? Według Serja Tankiana, odpowiedź jest prosta

  2020-05-25
  Nowa płyta System Of A Down jest czymś, na co czekają fani zespołu. Niestety, grupa od 15 lat nie może dojść do porozumienia na tej płaszczyźnie, przez co wydawniczo nic się nie dzieje w obozie SOAD. Okazuje się, że Serj Tankian ma na ten temat prostą odpowiedź.
 • Legendarni THE WAILERS prezentują nowy utwór “One World, One Prayer”

  2020-05-25
   LEGENDARNI THE WAILERS prezentują nowy utwór “One World, One Prayer” z Farruko, Shaggym oraz dziećmi Boba Marleya!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz