Dominik Pajewski

03.12.2019 (11:19)

35 lat 'Last Christmas'. Tego mogliście nie wiedzieć o kultowym utworzeUtwór 'Last Christmas' jest uznawany za prawdziwy klasyk, który co święta jest odświeżany i nucony przez wiele osób. Z okzji 35-lecia numeru, znaleźliśmy kilka ciekawostek na temat numeru grupy Wham!.

Gdy nadchodzą święta, możemy spodziewać się kilku rzeczy: kolejek w sklepach, promocji, kolęd i piosenki 'Last Christmas'. Numer grupy Wham! świętuje w 2019 roku 35 lat, co jest idealnym pretekstem do tego, by przytoczyć kilka ciekawostek na temat piosenki, którą zna prawdopodobnie każdy.
 

FLEA OPOWIEDZIAŁ, JAK POZNAŁ ANTHONY'EGO KIEDIESA


'Last Christmas' to utwór grupy Wham!. No, nie tak do końca.

Wiele osób uważa, że numer napisał George Michael i jest to właściwy trop! Numer powstał powstał w domu rodziców George Michaela podczas jednego z niedzielnych obiadów. Artysta, razem z  Andrew Ridgeley'em, zamknęli się w pokoju z instrumentami i po kilku godzinach mieli gotową piosenkę. Chociaż numer uznawany jest za hit Wham!, to w rzeczywistości na wszystkich instrumentach gra Michael, który też śpiewa wszystkie partie wokalne.

Zamieszkaj jak w teledysku

Klip powstał w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee, który po sukcesie piosenki i teledysku, stał się często odwiedzanym miejscem. Domek, który widzimy w klipie nie jest już taki sam w środku, jednak z zewnątrz możemy zobaczyć słynne ogrodzenie, które było tłem bitwy na śnieżki. Co ciekawe, domek można cały czas wynająć.


'Last Christmas' ma polską wersję

Podajemy to bardziej informacyjnie, jednak nie każdy wie, że jest polska wersja hitu! Wykonuje ją Andrzej Piaseczny i zespół Pectus, a kompozycja nosi tytuł 'Kolęda dwóch serc'. Jak brzmi? Pozostawiamy wam to do oceny.OZZY NAGRAŁ NOWĄ PŁYTĘ W EKSPRESOWYM TEMPIE I ZE ZNANYMI MUZYKAMI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ozzy ma się nie najlepiej. Tak twierdzi Nikki Sixx

  2020-07-08
  Stan zdrowia Ozzy'ego Osbourne'a jest ostatnio głównym tematem wielu mediów i praktycznie cały czas pojawiają się nowe informacje. Nikki Sixx zdradził niedawno, że z Ozzym nie jest najlepiej.
 • Burmistrz Kostrzyna nad Odrą zaapelował: W tym roku nie przyjeżdżajce na pole

  2020-07-08
  Z powodu koronawirusa odwołano wiele imprez, które miały odbyć się w 2020 roku. Do tego grona należy również Pol'and'Rock Festival, który jak co roku miał odbyć się w Kostrzynie nad Odrą. Władze miasta apelują do festiwalowiczów, aby ci nie przyjeżdżali na teren festiwalu w tym roku.
 • Spędź weekend na okrągło! Startuje nowe miejsce w sercu Warszawy

  2020-07-07
  Już w ten weekend w Warszawie rusza nowy punkt gastronomiczno-kulturalny. W samym sercu śródmieścia - przy ulicy Okrąg 3 będzie można zjeść, poczilowac, poćwiczyć, zrobić eko-zakupy czy obejrzeć film w kinie plenerowym.
 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • Pamela Anderson postanowiła uczcić swoje 53 urodziny, publikując odważne zdjęcia

  2020-07-07
  Pamela Anderson jest jednym z symboli lat 90-tych, który nie został zapomniany mimo upływu lat. Modelka i aktorka nie występuje już tak często jak kiedyś, jednak każda jej publikacja nadal wzbudza wiele zainteresowania. Tak też stało się podczas jej 53 urodzin.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz