Dominik Pajewski

03.12.2019 (11:19)

35 lat 'Last Christmas'. Tego mogliście nie wiedzieć o kultowym utworzeUtwór 'Last Christmas' jest uznawany za prawdziwy klasyk, który co święta jest odświeżany i nucony przez wiele osób. Z okzji 35-lecia numeru, znaleźliśmy kilka ciekawostek na temat numeru grupy Wham!.

Gdy nadchodzą święta, możemy spodziewać się kilku rzeczy: kolejek w sklepach, promocji, kolęd i piosenki 'Last Christmas'. Numer grupy Wham! świętuje w 2019 roku 35 lat, co jest idealnym pretekstem do tego, by przytoczyć kilka ciekawostek na temat piosenki, którą zna prawdopodobnie każdy.
 

FLEA OPOWIEDZIAŁ, JAK POZNAŁ ANTHONY'EGO KIEDIESA


'Last Christmas' to utwór grupy Wham!. No, nie tak do końca.

Wiele osób uważa, że numer napisał George Michael i jest to właściwy trop! Numer powstał powstał w domu rodziców George Michaela podczas jednego z niedzielnych obiadów. Artysta, razem z  Andrew Ridgeley'em, zamknęli się w pokoju z instrumentami i po kilku godzinach mieli gotową piosenkę. Chociaż numer uznawany jest za hit Wham!, to w rzeczywistości na wszystkich instrumentach gra Michael, który też śpiewa wszystkie partie wokalne.

Zamieszkaj jak w teledysku

Klip powstał w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee, który po sukcesie piosenki i teledysku, stał się często odwiedzanym miejscem. Domek, który widzimy w klipie nie jest już taki sam w środku, jednak z zewnątrz możemy zobaczyć słynne ogrodzenie, które było tłem bitwy na śnieżki. Co ciekawe, domek można cały czas wynająć.


'Last Christmas' ma polską wersję

Podajemy to bardziej informacyjnie, jednak nie każdy wie, że jest polska wersja hitu! Wykonuje ją Andrzej Piaseczny i zespół Pectus, a kompozycja nosi tytuł 'Kolęda dwóch serc'. Jak brzmi? Pozostawiamy wam to do oceny.OZZY NAGRAŁ NOWĄ PŁYTĘ W EKSPRESOWYM TEMPIE I ZE ZNANYMI MUZYKAMI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • BOOZE & GLORY prezentuje klip do tytułowego utworu z płyty "Hurricane"

  2019-12-06
  Ukazał się szósty i ostatni już teledysk grupy Booze & Glory z płyty „Hurricane”, która ukazała się w październiku tego roku.
 • Mötley Crüe ujawnili daty koncertów po reaktywacji

  2019-12-06
  Po sukcesie filmu 'Brud', grupa Mötley Crüe znowu była na językach wszystkich. Widać, że po sukcesie filmu, zespół doszedł do wniosku, że warto powrócić i zagrać kilka koncertów po USA. Znamy już daty koncertów.
 • W szkolnej bibilotece, znaleziono pierwsze wydanie 'Harry'ego Pottera'! Może być warte 200 tysięcy złotych

  2019-12-06
  Rzeczy związane ze światem Harry'ego Pottera są często wiele warte, a jeśli mowa o pierwszych wydaniach książek, to są to często białe kruki. Okazuje się, że jedna z takich perełek, była dostępna na półce w jednej z bibliotek.
 • Willie Nelson rzucił marihuanę, ponieważ mu szkodziła

  2019-12-06
  O leczniczych właściwościach marihuany mówi się od dawna i jest to poparte badaniami. Okazuje się jednak, że są też złe strony popalania trawki, o czym przekonał się Willie Nelson.
 • Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku

  2019-12-06
  Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje! Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku, o czym poinformowały media 6 grudnia 2019.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz