Dominik Pajewski

06.08.2020 (10:39)

Litza tłumaczy rezygnację z koncertu w Warszawie



Rezygnacja Luxtorpedy z koncertu w Warszawie, wywołała sporą dyskusję wśród fanów. Robert ''Litza'' Friedrich postanowił skomentować całą sytuację, przedstawiając swoje zdanie na temat całego zamieszania.

Rezygnacja zespołu Luxtorpeda z koncertu w Warszawie, który miał odbyć się 14 sierpnia 2020 roku pod nazwą ''Wolny Świat'', wywoła burzę. Impreza organizowana przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach obchodów stulecia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, miała zgromadzić na jednej scenie takich artystów jak wspomniana Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Kękę, Apteka i Hungarica. To właśnie przez ostatni zespół wytworzył się problem, przez co artyści zrezygnowali z imprezy. Całą sytuację skomentował Robert ''Litza'' Friedrich.

LUXTORPEDA I MALEO REGGAE ROCKERS REZYGNUJĄ Z WYSTĘPU W WARSZAWIE. O CO CHODZI?

 

Litza o rezygnacji z koncertu w Warszawie: Bardzo chcemy, żeby to, co robimy nie dzieliło ludzi

W wywiadzie dla Macieja Kowalskiego z WP.pl, Litza wypowiedział się szerzej na temat rezygnacji z koncertu:

To, co się teraz dzieje, to - nie będę ukrywał - przepychanki organizatorów. Ale oczywiście u podstaw tej awantury leży nasz wyraźny sprzeciw wobec wplątywania nas w sprawy, z którymi nie chcemy być łączeni. (...)  Odpowiem najogólniej, jak się da: chcemy jedności w Polsce i na świecie, jedności między wszystkimi. Bardzo chcemy, żeby to, co robimy nie dzieliło ludzi. A ta sprawa mogła ich podzielić. Nie mamy jednolitego stanowiska w zespole, mamy różne zdania, ale od zawsze panuje wzajemny szacunek. Słuchamy się nawzajem, uznajemy swoje zdanie, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok. Ja sam, jako osoba, ojciec, dziadek, katolik, nie pozwolę się traktować instrumentalnie, a w tej sytuacji było duże niebezpieczeństwo, że tak się może stać.

GUNS N' ROSES PRZEKŁADAJĄ TRASĘ KONCERTOWĄ I JAK SIĘ OKAZUJE, NIE WRÓCĄ DO WARSZAWY!

Warto dodać, że na początku października pojawi się nowa płyta zespołu Luxtorpeda. Niedawno grupa podzieliła się informacją, że prace nad krążkiem dobiegają końca.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Członkowie Queen mają kontakt z Johnem Deaconem? Czy jest szansa na wspólne granie?

  2020-10-20
  Zespół Queen nadal koncertuje, grając koncerty z Adamem Lambertem i ciesząc się pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. Fani pytają ciągle, co z Johnem Deaconem, który przestał występować w 1997 roku. Okazuje się, że Brian May wie co dzieje się z zespołowym przyjacielem.
 • Najstraszniejsze horrory świata wybrane! Naukowcy przedstawili listę

  2020-10-20
  Jeżeli zawsze kłóciliście się ze znajomymi o to, który horror jest najstraszniejszy, to teraz nie ma wątpliwości. Naukowcy stworzyli listę, która pokazuje, które horrory najbardziej straszą ludzi.
 • Lana Del Rey udostępnia premierowy teledysk. Numer zapowiada nowy album

  2020-10-20
  Lana Del Rey jest jedną z tych artystek, która ma fanów w różnych kręgach. Artystka zaprezentowała najnowszy singiel, który zapowiada premierowe wydawnictwo.
 • Nowy sezon Dextera nie będzie kontynuacją? Twórcy tłumaczą o co chodzi

  2020-10-20
  Dexter to jeden z tych seriali, który do dzisiaj jest bardzo dobrze wspominany przez fanów, nie licząc ostatniego sezonu. Twórcy postanowili powrócić do tematu Dextera i zapowiedziano nowy sezon! Teraz wiemy, w jakim czasie zostanie osadzona historia.
 • Nowa płyta SOAD powstanie? Shavo Odadjian: jestem optymistą

  2020-10-20
  Nowa płyta System Of A Down jest wyczekiwana od 15 lat i spokojnie można stwierdzić, że chyba nie doczekamy się tego krążka. Shavo Odadjian, ma jednak pozytywne spojrzenie na ten temat.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz