Dominik Pajewski

10.10.2019 (16:34)

Kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej? Lars Ulrich odpowiadaMuzyka klasyczna, w kontekście Metalliki jest wyjątkowo ważnym punktem. Lars Ulrich, postanowił odpowiedzieć, kto wprowadził zespół w świat tego typu dźwięków.

Metallica i muzyka klasyczna, to dwie nieodrębne rzeczy, które przenikają się ze sobą bardzo dobrze od lat. Oczywiście, słynne koncerty S&M oraz S&M2, to idealne podkreślenie klasycznej zajawki zespołu. Kto wprowadził zespół w ten świat? Lars Ulrich postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

TILL LINDEMANN ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY SWOJEJ DRUGIEJ SOLOWEJ PŁYTYLars Ulrich ujawnia, kto wprowadził Metallikę w świat muzyki klasycznej

W wywiadzie dla 'Rolling Stone', Lars Ulrich ujawnił, że osobą, która wprowadziła zespół w świat klasyki, był Cliff Burton:

Cliff otworzył nas na muzykę klasyczną. Kiedy w 1983 albo 1984 roku zaczęliśmy rozmawiać o muzyce klasycznej, ani James, ani ja – a przynajmniej ja, bo nie chcę mówić za Jamesa – nie byliśmy gotowi na przyjęcie takiej muzyki. Jednak jego upór sprawił, że muzyka klasyczna, a także Simon & Garfunkel znaleźli się w kręgu naszych zainteresowań. Trochę czasu zajęło, zanim się otworzyliśmy.

Teraz widzę te wpływy w mroczniejszych, bardziej dysonansowych i minorowych rzeczach, jakie gramy. Potrafię docenić wiele orkiestrowych dzieł, a przez 20 lat nauczyłem się wybierać te, które bardziej mnie przyciągają.

Wydawnictwo S&M2 można już kupić na oficjalnej stronie zespołu.

KONCERTY ROCKOWE 2020 - KTO WYSTĄPI? GWIAZDY, DATY, MIEJSCA, KALENDARZ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - sezon 2 - czy będą Polacy w obsadzie?

  2020-02-26
  Wiedźmin w wersji Netflixa stał się prawdziwym hitem, który został całkiem ciepło przyjęty przez fanów. Pewnym było, że serial doczeka się kontynuacji, jednak wiele osób zastanawia się, czy zobaczymy tam aktorów z Polski?
 • Pokłócił się z żoną i strzelił do niej z... kuszy! Tragiczny finał awantury

  2020-02-26
  Kłótnie małżeńskie potrafią być bardzo ostre, a czasami cała zastawa stołowa zostaje potłuczona, zanim dojdzie się do porozumienia. Tym razem nie poszły jednak talerze w ruch, a kusza, która została użyta przeciwko małżonce.
 • Dlaczego SOAD nie mogą dojść do porozumienia? John Dolmayan tłumaczy

  2020-02-26
  Nowa płyta System Of A Down jest marzeniem wielu fanów, jednak zespół cały czas odkłada nowy krążek na później. John Dolmayan postanowił ujawnić, co jest przyczyną całej sytuacji.
 • Ozzy Osbourne zamiast wrócić na scenę, nagra nowy album już za miesiąc?

  2020-02-26
  Ozzy Osbourne cały czas musi wstrzymać się z powrotem na scenę, co z pewnością jest bardzo frustrujące. Jak się okazuje, wokalista nie zamierza siedzieć bezczynnie i prawdopodobnie niedługo wejdzie do studia.
 • 'Dziwny jest ten świat' w wykonaniu 15-letniej finalistki 'The Voice Kids 3'. Wykonanie wzruszyło jurorów

  2020-02-25
  W programach typu talent show da się zauważyć wielu utalentowanych uczestników, jednak czasami pojawiają się prawdziwe perełki, które wzruszają do łez jurorów. Tak jest w przypadku 15-letniej Natalii, która zdobyła serca publiczności i jury.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz