ranking

Najlepsze albumy Slipknota - oto Top 5 najważniejszych krążków formacji [RANKING]

2024-04-25 12:57

Choć Slipknot powstał prawie trzydzieści lat temu, to ma na koncie stosunkowo mało albumów - ledwie siedem wydawnictw studyjnych, nie zaliczając do tego grona demo "Mate. Feed. Kill. Repeat." (choć niektórzy to robią). Mimo to pokusiliśmy się o stworzenie rankingu pięciu najlepszych płyt Slipknota! Jak prezentuje się nasza topka?

Slipknot to jeden z tych zespołów, o którym można mówić w różnych kontekstach i przy różnych okazjach. Sama formacja oficjalnie zaistniała w 1995 roku, jednak przez pierwsze lata kształtowała, zarówno swój skład, brzmienie, pomysł na ścieżkę kariery, jak i sceniczny wizerunek. Coś naprawdę poważnego zaczęło się dziać w 1997 roku, gdy nowym wokalistą grupy został Corey Taylor, z czasem zaczęli do niej dołączać kolejni muzycy: Mick Thomson (jeszcze przed Coreyem), Sid Wilson, Chris Fehn i Jim Root.

Już w 1999 roku kapela zaprezentowała światu swój debiutancki album, zatytułowany po prostu Slipknot, który okazał się być wielkim sukcesem, zarówno krytycznym, jak i komercyjnym. Brzmieniowo wpisał się oczywiście w cieszący się wtedy dużą popularnością nurt nu metalu. Nic w tym dziwnego - producentem płyty jest Ross Robinson, który odpowiedzialny jest również za, zupełnie legendarny, debiut grupy Korn. Formacja poszła za ciosem i już dwa lata później wydała kolejny, jeszcze bardziej przełomowy album, czyli słynne już Iowa.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Ranking płyt Slipknota

Slipknot w 2025 roku świętować będzie 30-lecie na scenie. Przez te wszystkie lata dość mocno zmieniał się skład zespołu, jedno jest jednak pewne - nie ma on zamiaru składać broni i zdaje się, że ma on dla nas przygotowane jeszcze wiele niespodzianek!

Póki co przyjrzeliśmy się dotychczasowej dyskografii grupy i wybraliśmy jej pięć najlepszych, naszym zdaniem, albumów. Nasz ranking TOP5 znajdziesz na samej górze artykułu!

Poniżej za to sprawdź nasz wybór nu metalowych płyt wszech czasów: