Michał Ciemniewski

15.04.2019 (14:53)

Czarna dziura dostanie imię Chrisa Cornella? Fani podpisują petycjęW kwietniu 2019 roku świat zobaczył to, czego zobaczenie wydawało się niemożliwe. Pierwsza fotografia czarnej dziury obiegła media i portale społecznościowe stając się wydarzeniem skupiającym uwagę nie tylko naukowców. Zareagowali też fani twórczości Chrisa Cornella. Podpisują petycję w sprawie nazwania czarnej dziury jego imieniem. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.

Czarna dziura dostanie imię Chrisa Cornella? Znając zaangażowanie fanów, bardzo możliwe. Wokalista między innymi Soundgarden i Audioslave, twórca znakomitych projektów muzycznych i jeden z najważniejszych głosów rocka odebrał sobie życie 18 maja 2017 roku. Nazwanie czarnej dziury jego imieniem ma utrwalić pamięć o artyście i nawiązać do wybitnego dzieła autorstwa Cornella.

Fotografia czarnej dziury to wynik długotrwałej obróbki sygnałów zbieranych przez zespół teleskopów Event Horizon. Fotografia czarnego centrum otoczonego pomarańczową chmurą gazów błyskawicznie obiegło media na całym świecie.


Zdjęcie w wyjątkowy sposób zainspirowało fanów Chrisa Cornella. Stworzyli petycję w sprawie nadania zjawisku imienia wokalisty. To rzecz jasna nawiązanie do Black Hole Sun - jednego z najważniejszych utworów w dorobku Soundgarden.


Pierwsze zdjęcie czarnej dziury - najlepsze MEMY [FOTO]

Guiliana Jarrin, twórczyni petycji, tak motywuje swój postulat: Black Hole Sun [...] to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna i najpopularniejsza piosenka Soundgarden oraz jeden z największych hymnów lat 90. Z tego powodu, jak i z tego, że Chris Cornell wpłynął na tak wiele osób, zwracam się do NASA i Event Horizon Telescope Collaboration oraz wszystkich astronomów i naukowców zaangażowanych w to odkrycie, o nadanie czarnej dziurze imienia Chrisa Cornella. Petycję można znaleźć na stronie change.org.

Brad Pitt stworzy film o Chrisie Cornellu. Co wiadomo o produkcji?

Co ciekawe, zespół Soundgarden zwrócił uwagę na to, że zdjęcie czarnej dziury przypomina okładkę albumu Superunknown, na którym znalazło się Black Hole Sun.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz