Dariusz Król

17.08.2015 (01:07)

Sprezentujemy Wam Uniform NEONÓW i zaprosimy na koncert - sprawdź! 

 W tym tygodniu również mamy dla Was nowy album Uniform wrocławskiej formacji NEONY
Słuchaj Eski ROCK rano i wieczorem i zgarnij właśnie wydany Uniform na własność!
A już 21 sierpnia zapraszamy na specjalny koncert Neonów w warszawskim Cudzie nad Wisłą - start o 20.30 a wstęp wolny :)
Kto jeszcze nie widział Neonów na żywo, powinien nadrobić zaległości. Koncerty to ich największy żywioł! 

„Wyżej, bez asekuracji na szczyt” – to cytat z „Uniformu”, tytułowej piosenki z nowego albumu Neonów. Oraz – jak można przypuszczać – plan działań grupy na najbliższe dni, tygodnie, miesiące. Chociaż szlak wiedzie pod górę, z takim albumem jak „Uniform” to nie będzie trudny marsz.

Niewiele jest w Polsce zespołów, które równie naturalnie czują się w Jarocinie (wygrali konkurs w 2010 roku), na festiwalu w Opolu i na Open’erze. Niewiele takich, które potrafią się odnaleźć zarówno w scenicznym towarzystwie Brodki, jak i Happysad. Ale przecież ładnemu we wszystkim ładnie, a dobremu wszędzie dobrze.
 Garściami czerpią z tradycji rockowej, ze szczególnym wskazaniem na scenę brytyjską, ale ich refreny mają łatwo wpadającą w oko i ucho urodę popowych błyskotek. Zwracają uwagę wyraziste partie gitary, frapuje zaangażowanie i brawurowe falsety wokalisty, lecz Neony bronią się przede wszystkim repertuarem. Prostymi piosenkami w nieoczywistych aranżacjach. Zarażają radością życia podszytą wielkomiejską neurozą, oszałamiają muzyczną euforią, którą przełamuje refleksja błyskotliwych tekstów.

 
 
 NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz