Włącz radio Eska ROCK rozwiń
Eskarock:

Artysta, gwiazda, wykonawca, grupa, zespół

 • Lepiej Już Nie Będzie Nam - Kielich
  Lepiej Już Nie Będzie Nam - Kielich
  obejrzyj teledysk do ulubionych
więcej utworów
Kielich


Kielich: biografia, opis, informacje

Krzysztof Kieliszkiewicz, dla przyjaciół i fanów po prostu Kielich, swoją przygodę z muzyką zaczynał nader skromnie. "Wymyśliłem sobie, że zostanę muzykiem i ciupagę przywiezioną z wycieczki przybiłem do deski do krojenia chleba, na której narysowałem struny" – wspomina. Kolejnym krokiem była szkoła muzyczna gdzie nauczył się grać na saksofonie i klarnecie. Pierwsze kroki na profesjonalnej scenie, już jako basista stawiał z zespołem Latawce. Po rozpadzie grupy w roku ’93 wrócił do starej piwnicy gdzie często grywał jako dziecko.
W ’94 roku 22-letni wówczas Kielich dołączył reaktywującego się właśnie Lady Pank, gdzie wraz perkusistą Kubą Jabłońskim postanowił odbudować sekcję rytmiczną jednej z największych ikon polskiego rocka. Okazuje się jednak, że Kielich jest nie tylko znakomitym basistą, ale i świetnym, wszechstronnym kompozytorem. Próbkę swojego talentu zaprezentował już na solowej płycie Janusza Panasewicza gdzie zamieścił swój własny utwór. Kolejnym etapem było wydanie w pełni autorskiego albumu zatytułowanego „Dziecko szczęścia” Dość sporą niespodzianka dla fanów Lady Pank jest pewnie fakt, iż utwory znajdujące się na płycie to liryczne ballady przeplatane mocniejszymi, nieco triphopowymi brzmieniami. Lecz jak twierdzi sam zainteresowany, tworzenie kolejnego Lady Pank nie miałoby żadnego sensu.

Jak przyznaje sam Kielich, tytułowe dziecko szczęścia to on: „Zostałem muzykiem, gram w jednej z najpoważniejszych rockandrollowych ekip w tym kraju, a teraz wydaję płytę, którą sobie wymarzyłem. Jak tu nie mówić o szczęściu?” Potwierdzeniem czego niewątpliwie jest szczęście do współpracowników.
Oto przykłady - produkcją muzyczną zajął się Luka (znany z Mancu i Rotary), realizacją Adam Toczko, a przy miksach obaj panowie pracowali ramię w ramię. W nagraniach udział wzięli, oczywiście obok autora materiału i producenta, który obsługiwał instrumenty klawiszowe, Tomasz Ogranek (gitarzysta Sofy) i Hubert Gasiul (perkusista Wilków). Ale to jeszcze nic – prawdziwą sensacją jest grono wokalistek i wokalistów, którzy współtworzą ten projekt. Ania Dąbrowska, Kasia Stankiewicz, Ania Rusowicz , John Porter, Marcin Rozynek, Luiza Staniec. Współpracy odmówił jedynie Tomek Makowiecki, który z osobistych powodów nie mógł nagrać piosenki na płytę. Zastąpił go Łukasz Lach z L. Stadt. Końcowy efekt wyszedł całkiem nieźle, skoro Going Going Gone stało się pierwszym singlem promującym wydawnictwo.

czytaj całość

Inne utwory z bazy muzycznej Eskirock

 • Nowy The Sky Is A Neighborhood - Foo Fighters
  The Sky Is A Neighborhood - Foo Fighters
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Walk On Water - THIRTY SECONDS TO MARS
  Walk On Water - THIRTY SECONDS TO MARS
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Living On The 110 - Prophets Of Rage
  Living On The 110 - Prophets Of Rage
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Amsterdam - Nothing But Thieves
 • Nowy Run For Cover - The Killers
  Run For Cover - The Killers
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Champion - Fall Out Boy
  Champion - Fall Out Boy
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Mów Do Mnie - Snowman
  Mów Do Mnie - Snowman
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy Strzał - Jamal
  Strzał - Jamal
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty
 • Nowy All In One Night - Stereophonics
  All In One Night - Stereophonics
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Nowy Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  Complicated - David Guetta, Dimitri Vegas, Kiiara, Like Mike
  liczba odtworzeń: 0
  do ulubionych strona artysty