Tak wyglądała loteria szczepionkowa w rosyjskiej telewizji

i

Autor: Телеканал Дождь Tak wyglądała loteria szczepionkowa w rosyjskiej telewizji

Zwycięzcę loterii szczepionkowej wybrano przy pomocy psa, worka treningowego oraz papierowych samolotów

2021-07-01 10:22

Sytuacja pandemiczna w Rosji jest obecnie fatalna. Rośnie liczba zachorowań oraz ofiar śmiertelnych. Władze cały czas głowią się, jak przekonać społeczeństwo do szczepień. Pomysły są nietypowe. Do wygrania było m.in. mieszkanie pod Moskwą. Sposób zwycięzcy był jednak bardzo oryginalny. Wpierw wygranych wybierał pies z miski, następnie prezenterka uderzała w worek treningowy a na końcu puszczano papierowe samoloty.

Loteria była bardzo nietypowa i prowadzona była etapami. Była na żywo transmitowana w telewizji w programie 360. Najpierw przedział liczbowy ustalany był przy pomocy papierowych samolotów, które musiały lecieć na odległość. Następnie do akcji wkroczył pies, któremu wysypano jedzenie do kilku misek. Każda z nich odpowiadała określonej liczbie. Do akcji wkroczył więc pies Taylor, który po chwili zastanowienia wybrał określoną miskę.

Poniżej pełna wersja programu w którym rozlosowano główne nagrody w loterii szczepionkowej.

To jednak nie koniec. Następnie do akcji wkroczyła prezenterka, która miała wybrać kolejną liczbę... uderzając w worek treningowy, który mierzy siłę uderzenie. Urządzenie takie jest dobrze znane np. w salonach gier. Na koniec do losowania użyto rolki tapety oraz balonów. W ten sposób, po przejściu wielu etapów udało się wyłonić zwycięzce.

Musicie przyznać, iż był to niezwykle ciekawy pomysł na loterię szczepionkową. To jednak nie koniec. Organizatorzy oraz Ministerstwo Zdrowia Rosji zapowiedziało, iż kolejne losowanie nagród odbędzie się w takiej samej formule! Jednak sposoby "losowania" mają być jeszcze ciekawsze. Jesteśmy niezmiernie ciekawi jakie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Loteria szczepionkowa 2021: zwycięzcę wybrał... pies. To nie żart!