Zmarł twórca 'Wilka i zająca'. Autor kultowej bajki miał 82 lata

i

Autor: screen: https://youtu.be/gkFUbx2ASEg

Zmarł twórca 'Wilka i zająca'. Autor kultowej bajki miał 82 lata

2020-12-22 8:53

Kreskówka 'Wilk i zając' to kultowa pozycja, która wychowała całe pokolenia. Niestety, 21 grudnia 2020, do mediów została przekazana wiadomość, że zmarł autor kultowej bajki - Aleksandr Kurlandski. Scenarzysta miał 82 lata.

O bajcie 'Wilk i zając' słyszał chyba każdy, a młodsze pokolenia dowiadywały się o kultowej kreskówce głównie od rodziców, którzy oglądali przygody bohaterów w czasach dzieciństwa. Niestety, 21 grudnia 2020 została podana smutna wiadomość o śmierci scenarzysty kreskówki.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Scenarzysta 'Wilka i zająca' nie żyje. Aleksandr Kurlandski odszedł w wieku 82 lat

Smutna wiadomość o śmierci Aleksandra Kurlandskiego została podana do publicznej wiadomości przez przyjaciół twórcy. Informacja została potwierdzona przez agencję Interfax, która powołała się na Aleksandra Lebiediewa, który był producentem kreskówki. Nie wiadomo co było przyczyną śmierci scenarzysty.

Aleksandr Kurlandski urodził się w 1938 roku w Moskwie i był nie tylko scenarzystą, ale również pisarzem. W 1988 roku otrzymał Nagrodę Państwoą ZSRR, a w 2007 roku został Zasłużonym Działaczem Sztuk Federacji Rosyjskiej. Kurlandski był autorem scenariuszy do wszystkich odcinków 'Wilka i zająca'.