Zbigniew Hołdys sparodiował podręcznik do HiT. Jest grubo

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/Facebook/Zbigniew Hołdys Zbigniew Hołdys przemawiający podczas demonstracji proeuropejskiej oraz jego ostatni wpis z Facebooka.

Zbigniew Hołdys sparodiował podręcznik do HiT. Jest grubo

2022-08-17 14:59

Podręcznik do przedmiotu szkolnego Historia i Teraźniejszość wydany przez wydawnictwo Biały Kruk jest od kilku dni pod silnym ostrzałem krytyki. Wytykane mu są błędy merytoryczne, niesprawiedliwe i krzywdzące osądy i konserwowanie stereotypów. Trudno się dziwić, że były lider Perfectu zabrał głos w tej sprawie.

W książce profesor Wojciech Roszkowski napisał między innymi, że Unia Europejska to zło, które chce zniszczyć religie przez lansowanie ateizmu, feminizm jest bliski nazizmowi, zadawał pytania o to „kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci”, mając na myśli procedurę in-vitro, która jest dlań metodą „produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli”.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Tak, tego dzieci będą się teraz uczyć w szkołach. Dowiedzą się także o tym, że poza rockiem progresywnym spod znaku Pink Floyd generalnie lepiej nie zbliżać się gitarowego grania, bo punk sieje zgorszenie, a metal jest tożsamy z satanizmem. Wspominaliśmy, że powtarza wyśmiane w ostatnim sezonie „Stranger Things” zjawisko paniki wobec gier fabularnych? Nie? To też tam jest.

Z powodzeniem można by uznać, że treść książki prof. Roszkowskiego konsultował ksiądz Piotr „wiedz, że coś się dzieje” Natanek. Co do tego nie ma pewności, natomiast na stronach wydawnictwa Biały Kruk można przeczytać peany na temat podręcznika autorstwa samego Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Żeby dobrze zrozumieć profil wydawnictwa i prezentowanych przez jego autorów treści zaglądamy do katalogu i czytamy tytuły innych wydawanych przez Białego Kruka książek:

1. Eric Zemmour – „Francuskie samobójstwo” – książka polityka znanego z postulowania zbliżenia Francji i Rosji, przeciwnego sankcjom UE po rozpoczęciu najazdu Władimira Putina na Ukrainę. Jak reklamuje wydawca: „wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety-feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci.”

2. Janusz Szewczak – „Pandemia grzechu” – oddajmy głos wydawcy: „Mamy bowiem godzić się na wszelkiego rodzaju zboczenia, akceptować kilkadziesiąt płci, seksualizację dzieci, tzw. małżeństwa jednopłciowe i co tam diabeł jeszcze wymyśli. A wymyślił na przykład prawo do zabijania, ukrywając je pod uczenie brzmiącymi terminami aborcja i eutanazja. Wiele tzw. cywilizowanych krajów już takie prawo wprowadziło. Otacza i osacza nas kultura śmierci.”

3. praca zbiorowa – „Dyktatura gender” – zestaw pism na tematy, co do których autorzy najprawdopodobniej czerpali wiedzę z Radia Maryja, a do źródeł mieli zbyt daleko: „Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola.”

Zbigniew Hołdys, który oprócz muzyki (założyciel Perfectu, ma na koncie także płyty z projektami Świnie oraz I-Ching) od lat zajmuje się publicystyką i komentuje bieżące wydarzenia polityczno społeczne, postanowił wyśmiać treść podręcznika do HiTu. Polecamy zatem na odtrutkę od tego, co możliwe, że będą musiały deklamować w szkołach Wasze dzieci.

Zbigniew Hołdys sparodiował podręcznik do HiT. Jest grubo

i

Autor: Zbigniew Hołdys/Facebook Wpis Zbigniewa Hołdysa na Facebooku