Zakaz palenia na balkonach - Warszawiacy podzieleni

i

Autor: canva.com Zapalniczka

Zakaz palenia na balkonach - Warszawiacy podzieleni

2021-03-25 13:18

Wielopiętrowe budynki mieszkalne to chyba najbardziej charakterystyczny element warszawskiego krajobrazu. Właśnie w blokach żyje większość mieszkańców Stolicy i - jak pokazuje życie - czasem trudno pogodzić interesy wszystkich lokatorów. Przykładem tego są ostatnie dyskusje dotyczące palenia na balkonach.

Zakaz palenia na balkonach? Dla wielu palących mieszkańców stolicy byłby to prawdziwy dramat! Bloki mieszkalne to najczęściej spotykany typ budownictwa w stolicy Polski. W takim miejscu różnie bywa z dobrosąsiedzkimi relacjami - narzekanie na hałas, czy imprezowiczów jest na porządku dziennym. Raz po raz wraca też kwestia palenia papierosów na balkonach mieszkań. Mimo wielu akcji społecznych mających zniechęcić do tytoniu, palaczy wciąż jest sporo. Dla osób niepalących dym dolatujący z czyjegoś balkonu jest czymś naprawdę irytującym. Palacze z kolei złoszczą się, gdy zakazuje im się korzystania z balkonu w sposób taki, jaki chcą. Dyskusja między tymi dwiema grupami rozgorzała ponownie po ankiecie, która zamieszczona została na profilu facebookowym jednej z warszawskich dzielnich. Pytanie dotyczyło tego, czy powinien zostać ustanowiony zakaz palenia na balkonach w Warszawie. W komentarzach rozgorzał wielki spór, a nowe wypowiedzi pojawiają się do teraz.

W komentarzach znajdziemy mniej więcej tyle samo zwolenników co przeciwników wprowadzenia takiego zakazu. A co piszą? Warto zacytować kilka "lżejszych" wypowiedzi mieszkańców:

Oj prawda! Śmierdzi to strasznie!

Haha nieźle ? niedługo będzie nakaz chodzenia tyłem na klatce schodowej.... mogą mnie w pompkę pocałować

Hah jak komuś nie odpowiada to zamknijcie okna sobie, a nie chcecie zabraniać wolności na swoim terenie.

To tak jakby zakazać sąsiadom smażyć cebuli, bo śmierdzi pół bloku, a tym samym mdli

tu nie chodzi o smród tylko o trucie. Dym papierosowy niszczy płuca, a smród cebuli nie.

smród cebuli niszczy psychikę

Jasne, bo lepiej żeby ludzie palili w mieszkaniach przy dzieciach niż żeby mogli wyjsc na balkon

Jak widać zdania są podzielone. A co wy uważacie na ten temat? Weźcie udział w naszej sondzie.

Sonda
Czy palenie na balkonach powinno być zakazane?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rzucił się na policjantów z bagnetem

Ankieta o zakazie palenia w Warszawie podzieliła mieszkańców

Dyskusje na temat palenia na balkonach powracają w Warszawie i innych miastach regularnie. Przyczynkiem do ostatniej była ankieta zamieszczona na profilu Otwarta Ochota. Wypełniający ją mieszkańcy mogą wybrać swoją dzielnicę i zaznaczyć jedną z dwóch opcji dotyczących zakazu palenia na balkonach w Warszawie: popieram lub nie popieram. Ankieta jest czysto poglądowa, ale spór w komentarzach rozgorzał nie na żarty!

Źródło: Zakaz palenia na balkonach - Warszawiacy podzieleni