Wypożyczenie lub oddanie książki w towarzystwie czworonoga? Na Żoliborzu to możliwe!

i

Autor: Pixabay Wypożyczenie lub oddanie książki w towarzystwie czworonoga? Na Żoliborzu to możliwe!

Wypożyczenie lub oddanie książki w towarzystwie czworonoga? Na Żoliborzu to możliwe!

2021-05-05 16:36

Żoliborskie biblioteki otwierają się na czworonogów! Książkę można w nich wypożyczyć i oddać w towarzystwie psa lub kota. Akcja jest uruchomiona pilotażowo, ale jeśli się sprawdzi - możliwe, że zostanie na stałe. Ma pomóc żoliborzanom, którzy chorowali na koronawirusa i starszym mieszkańcom dzielnicy.

Do biblioteki z psem lub kotem

Z psem lub kotem do biblioteki? Na Żoliborzu to możliwe! Władze dzielnicy wraz z bibliotekarzami uruchomiły pilotażową akcję wypożyczania i oddawania książek w towarzystwie czworonogów. Jak mówi rzeczniczka Żoliborza, Donata Wancel - pomysł ma ułatwić mieszkańcom życie.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

- Od jakiegoś czasu docierały zarówno do pracowników biblioteki, jak i podczas rozmów z przyjaciółmi sygnały, że osoby po przebyciu koronawirusa są bardzo osłabione, że to zmęczenie pojawia się dużo szybciej niż kiedyś - mówi Donata Wancel.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Do biblioteki z psem, ale są warunki

Dzięki akcji bibliotek na jednym spacerze będzie można załatwić dwie sprawy na raz. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach: - Nie można z psem przemieszczać się pomiędzy regałami w celu poszukiwania książek. Ważne jest, żeby to przebywanie z pupilem w bibliotece ograniczyć do niezbędnego minimum - dodaje Donata Wancel.

Ponadto pies musi być na smyczy, a duży także w kagańcu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wypożyczenie lub oddanie książki w towarzystwie czworonoga? Na Żoliborzu to możliwe!