Licealistka

i

Autor: pixabay.com Licealistka

WYNIKI REKRUTACJI do liceum i technikum 2021 - godzina i data ogłoszenia w WARSZAWIE

2021-07-22 10:52

Uczniowie i uczennice po egzaminie 8-klasisty czekają już tylko na wyniki rekrutacji do liceów i techników. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych będą publikowane o różnych godzinach w zależności od miasta. Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy i o której ujawnione zostaną wyniki rekrutacji w Warszawie.

Wyniki rekrutacji do liceum i technikum 2021 - godzina i data ogłoszenia w Warszawie to coś, co interesuje uczniów i uczennice ze stolicy. Po opublikowaniu rezultatów egzaminu 8-klasisty, wszyscy mogli złożyć podania o przyjęcie do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Proces rekrutacyjny trwał kilka miesięcy. W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Ustalono jedną datę, lecz w zależności od województw i miast, są one podawane do wiadomości publicznej w różnych godzinach. Na przykład na Dolnym Śląsku już o 10:00 uczniowie i uczennice sprawdzali w sieci, czy dostali się do wybranych liceów i techników. O której zaś ogłoszenie wyników rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Warszawie? Sprawdzicie to w dalszej części artykułu.

Justyna Święty-Ersetic prezentuje dzwoneczek odstraszający niedźwiedzie w japońskiej dżungli

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - DATA

Data ogłoszenia wyników rekrutacji jest jedna dla całego kraju. Uczniowie i uczennice z Warszawy, tak ja ci i te z innych miast, o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do wybranej szkoły dowiadują się w czwartek, 22 lipca.

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2021 - godzina ogłoszenia w Warszawie

O której zaś warszawskie szkoły opublikują wyniki rekrutacji? Jak czytamy na stronie edukacja.warszawa.pl, listy zostaną zakwalifikowanych kandydatów i kandydatek zostaną udostępnione o godzinie 12:00.

To jeśli chodzi o Internet. Listy na szkolnych tablicach ogłoszeń wywieszono już wcześniej. Najbardziej niecierpliwiące się osoby, mogły udać się do konkretnej szkoły.

Rekrutacja do liceów i techników w Warszawie - ważne daty

Na tej samej stronie podano też daty, o których powinny pamiętać osoby idące do liceów i techników w Warszawie:

W terminie 23 lipca -30 lipca kandydaci będą potwierdzali wolę przyjęcia do szkoły, do której zostali zakwalifikowani – by to zrobić, muszą w niej złożyć oryginały dokumentów (świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu).

2 sierpnia  zostaną opublikowane  wyniki i ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych. W tym samym dniu o godz. 16.00 w elektronicznym systemie rekrutacyjnym i na stronie: edukacja.warszawa.pl pojawi się informacja o wolnych miejscach.

Od 3 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Rekrutacja ta będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.

Źródło: WYNIKI REKRUTACJI do liceum i technikum 2021 - godzina i data ogłoszenia w WARSZAWIE