Wykryli Viagrę w miodzie. Poważnie. Amerykańska FDA ostrzega przed kilkoma producentami

i

Autor: Pexels

Wykryli Viagrę w miodzie. Poważnie. Amerykańska FDA ostrzega przed kilkoma producentami

2022-07-15 15:20

Te produkty sprzedawano jako „miody dla mężczyzn”, ale na etykietce nie było informacji o dodawanych do nich substancjach.

Reklamowano je hasłem “spraw, że intymne chwile z partnerem/ką będą jeszcze milsze i potrwają dłużej”. Producenci przekonują, że efekt osiągany jest tylko i wyłącznie dzięki naturalnym składnikom. Tymczasem kontrola amerykańskich urzędników z Food and drug administration (FDA) przyniosła zgoła inny wynik. W próbkach smakołyku odkryto leki na potencję: Viagrę oraz Cialis.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Problemem jest tutaj nie tylko kwestia zatajenia składu, ale tego, że taki miód mógł poważnie zagrozić zdrowiu niektórych klientów. Działanie Viagry polega między innymi na blokowaniu enzymu PDE5. Jest on odpowiedzialny za zwiotczenie penisa po wytrysku. Technicznie powoduje rozluźnianie się naczyń krwionośnych, a tym samym swobodny odpływ krwi wykorzystywanej wcześniej do podtrzymania erekcji.

Skutkiem ubocznym nadużywania blokerów takiego enzymu może być nadmierny spadek ciśnienia krwi. Tego typu substancje wchodzą także w reakcje z azotanami, które często biorą osoby cierpiące na cukrzycę, nadciśnienie, zbyt wysoki poziom cholesterolu oraz choroby serca.

FDA wydała ostrzeżenie i wysłała oficjalne noty do producentów „męskich miodów”: MKS Enterprise LLC, Shopaax.com, 1am USA Incorporated dba Pleasure Products USA oraz Thirstyrun LLC, znanej także pod nazwą US Royal Honey LLC. My ze swojej strony doradzamy uważne czytanie ulotek dokładanych do wszystkich suplementów diety tak dla mężczyzn jak i dla kobiet. Jeśli producent obiecuje nam natychmiastowe efekty związane z naszym zdrowiem ostrożności nigdy za wiele.