To oni pomogli drugiej osobie lub uratowali ludzkie życie. Poznaj bohaterów WTP!

i

Autor: Konrad Traczyk To oni pomogli drugiej osobie lub uratowali ludzkie życie. Poznaj bohaterów WTP!

To oni pomogli drugiej osobie lub uratowali ludzkie życie. Poznaj bohaterów WTP!

2021-09-14 15:59

Na co dzień pracują w stołecznej komunikacji, ale każdy z nich jest bohaterem. Władze stolicy nagrodziły osobowości warszawskiego transportu publicznego. To osoby, które uratowały ludzkie życie lub wyciągnęły pomocną dłoń do drugiego człowieka. To już trzecia edycja konkursu „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom”.

To oni pomogli drugiej osobie!

Uratowali ludzkie życie lub pomogli starszej osobie - władze stolicy przyznały nagrody w konkursie „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom”. Pierwsze miejsce zajął dyżurny stacji warszawskiego metra, Marcin Cieślak. Uratował on życie pasażera, który zasłabł na stacji.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31

- Udałem się na miejsce, zabrałem ze sobą apteczkę do udzielania pierwszej pomocy. Gdy dotarłem na miejscu zauważyłem, że mężczyzna jest już siny, więc długo się nie zastanawiając, przystąpiłem do masażu serca - mówi Marcin Cieślak.

Pomogła starszej pani

Trzecie miejsce w konkursie zajęła kierowczyni autobusu, Kinga Wiśniewska, która pomogła zagubionej starszej pani.

- Wiedziałam, że nie mogę jej zostawić. Nie wiedziałam tylko, co mam z tym zrobić. Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy to zadzwonić na 112. Uważam, że to powinna być norma, każdy tak powinien zareagować - mówi Kinga Wiśniewska. Dzięki rozmowie ze starszą panią udało się ustalić i odnaleźć jej syna.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Konkurs „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom” zorganizowano już po raz trzeci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: To oni pomogli drugiej osobie lub uratowali ludzkie życie. Poznaj bohaterów WTP!