Wiatromierz

i

Autor: pixabay.com Wiatromierz

WICHURY W POLSCE 22.10 - gdzie powieje najmocniej? IMGW wydało komunikat

2021-10-22 9:46

Wichury dały się we znaki mieszkankom i mieszkańcom Polski. W czwartek, 21 października, straż pożarna w całym kraju odebrała tysiące zgłoszeń. Mocno może powiać także w piątek, 22 października. IMGW wydało komunikat w którym informuje, gdzie należy spodziewać się najsilniejszego wiatru.

Wichury nad Polską w piątek, 22 października - gdzie powieje najmocniej? Czy rozesłane zostaną kolejne alerty pogodowe RCB? Takie pytanie może dziś sobie zadawać wiele osób. I nic w tym dziwnego. W czwartek, 21 października, mocno wiało w całym kraju! Straż pożarna otrzymała ponad 10 tysięcy zgłoszeń. Chodziło głównie o powalone drzewa, uszkodzone samochody i zerwane linie wysokiego napięcia. Niestety, odnotowano też 4 ofiary śmiertelne. Czy dziś będzie równie niebezpiecznie? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował w mediach społecznościowych komunikat dotyczący prognoz na 22 października. Warto zapoznać się z nim już teraz, by sprawdzić, gdzie będzie silny wiatr.

Zginęli przygnieceni drzewem

Synoptycy przypominają też, że wiatr wciąż może łamać gałęzie i uszkadzać linie energetyczne. Apelują o to, by nie parkować samochodów pod drzewami.

IMGW - prognoza zagrożeń na 22.10

IMGW na bieżąco informuje o spodziewanych w Polsce zjawiskach pogodowych. W piątkowy poranek synoptycy Instytutu opublikowali na Twitterze skróconą prognozę pogody wraz z zapowiedzą silnych wiatrów w niektórych rejonach. Z wpisu wynika, że wiatr w większości kraju będzie osiągał w porywach do 70 km/h, nad morzem do 95 km/h, w wysokich Tatrach do 100 km/h, a w Sudetach do 120 km/h.

Uważajcie na drogach!

To nie jedyne ostrzeżenia IMGW. Instytut informuje, że do wieczora, szczególnie na północy kraju, mogą występować utrudnienia na drogach w związku z podmuchami wiatru. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Źródło: WICHURY W POLSCE 22.10 - gdzie powieje najmocniej? IMGW wydało komunikat