Wolontariusze akcji Żonkile

i

Autor: K. Rokicki / Muzeum Polin

Weź żonkile i ruszaj w miasto. Muzeum Polin poszukuje wolontariuszy do 10. edycji akcji

2022-01-31 19:50

Już po raz dziesiąty na ulice Warszawy wyjdą osoby z papierowymi żonkilami w ręku. W ten sposób Muzeum Polin dba o to, by pamięć o powstaniu w getcie warszawskim była wiecznie żywa. Każdy z nas może w tym pomóc. Wystarczy spełnić kilka warunków. Szczegóły w tekście poniżej.

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Wojna nie skończy się na Ukrainie

Z żonkilami na ulicach Warszawy

W akcji może wziąć udział każdy, kto ukończył 14 lat. Górnej granicy wieku nie ma, Muzeum Polin chętnie współpracuje z seniorami. Aby się zgłosić należy wypełnić formularz, który znajduje się na tej stronie.

- Następnie zaprosimy państwa na ciekawe spotkania historyczne, tak żebyście byli państwo merytorycznie gotowi do tego, żeby 19 kwietnia na ulicach Warszawy opowiadać o powstaniu - mówi Maria Bliźniak, koordynatorka akcji "Żonkile".

Zgłoszenia osób zainteresowanych wolontariatem muzeum przyjmuje do 20 lutego.

Ogólnopolska odsłona akcji

Drugim aspektem akcji jest część edukacyjna dla dla szkół, bibliotek i innych instytucji kultury. Zgłaszać się mogą placówki z całej Polski, a muzeum na początku kwietnia prześle im konkretne materiały edukacyjne.

- Przygotowaliśmy dostęp do materiałów edukacyjnych, z pomocą których będzie można przeprowadzić zajęcia zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. W tym roku ofertę materiałów edukacyjnych poszerzyliśmy o niezwykłe premiery literackie, nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów i hasła tegorocznej akcji "Żonkile", czyli do hasła "Miłość" - mówi Marta Dziewulska, rzeczniczka Muzeum Polin.

Placówki zgłoszone do akcji będą mogły skorzystać ze szkoleń online poświęconych temu, jak korzystać z przekazanych im materiałów edukacyjnych.

Przedstawiciele muzeum zapowiadają, że ponownie, jak w poprzednim roku, kiedy hasłem przewodnim były "Kobiety", również w tym roku w przestrzeni Warszawy powstanie mural poświęcony hasłu tegorocznej akcji.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Weź żonkile i ruszaj w miasto. Muzeum Polin poszukuje wolontariuszy do 10. edycji akcji