Weekend cudów Szlachetnej Paczki. Trwa wielka akcja pomagania!

i

Autor: Szlachetna Paczka/fb

Weekend cudów Szlachetnej Paczki. Trwa wielka akcja pomagania!

2021-12-11 11:09

Weekend cudów Szlachetnej Paczki rozpoczął się! Dziś i jutro do potrzebujących rodzin w całej Polsce trafią prezenty przygotowane specjalnie dla nich i spełniające ich najważniejsze potrzeby. Jak poinformowała Szlachetna Paczka w tym roku wszystkie rodziny, które znalazły się w bazie, zostaną obdarowane.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli weekend cudów rozpoczął się w sobotę i potrwa do końca niedzieli. W ciągu tych dwóch dni, z pomocą wolontariuszy do najbardziej potrzebujących rodzin trafi przygotowana przez darczyńców pomoc. W tym roku paczki otrzyma ponad 17 tysięcy rodzin! Jak poinformowała Szlachetna Paczka - Wszystkie potrzebujące Rodziny, które w tym roku zostały włączone do Szlachetnej PACZKI znalazły swoich Darczyńców! - czytamy na facebookowym profilu akcji.

CZYTAJ TAKŻE: Wigilia 2021: Ile czasu spędzamy na świątecznych zakupach?

Weekend cudów Szlachetnej Paczki

W najbliższe dwa dni wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają z paczkami wszystkie rodziny włączone do akcji.

- Dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy przygotowanej przez paczkowych darczyńców, na naszych oczach zmienia się życie tysięcy potrzebujących. Tak jak dla pana Bogdana, który samodzielnie opiekuje się synem z niepełnosprawnością. W Paczce dostanie narzędzia, dzięki którym będzie mógł podejmować prace przy remontach i naprawach. Dla niego i dla tysięcy innych rodzin i osób w całej Polsce ten weekend będzie prawdziwym Weekendem Cudów! - czytamy na stronie Szlachetnej paczki.

Szlachetna Paczka jest organizowana ponad 20 lat! Pierwszą swoją odsłonę miała w 2001 roku. W ubiegłym roku pomocą materialną objętych było ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości w całej Polsce.

Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Źródło: Weekend cudów Szlachetnej Paczki. Trwa wielka akcja pomagania!