Konferencja w urzędzie marszałkowskim

i

Autor: Ewa Sas

Warszawskie szpitale ze wsparciem od Mazowsza. 6 mln zł na stanowiska OIT

2021-03-11 17:44

Trzy warszawskie szpitale: Bielański, Wolski oraz Południowy, otrzymały wsparcie ze strony urzędu marszałkowskiego. Za 6 mln zł zostaną wyposażone w nowoczesne stanowiska oddziałów intensywnej opieki (OIT). Do tego dojdzie dodatkowa infrastruktura i sprzęt - wszystko nakierowane na pomoc pacjentom z koronawirusem.

Super Raport 11.03 (Goście: Borys Budka - Przewodniczący PO, Leszek Miller- europoseł, były premier), Sedno Sprawy: Piotr Müller

OIT - najcenniejsze stanowiska

Liczba osób zakażonych na Mazowszu wciąż rośnie, stąd kolejna decyzja o wsparciu szpitali, także tych stołecznych. Środki pochodzą z funduszy UE.

- OIT zajmuje się pacjentami, którzy już sobie sami nie potrafią poradzić w oddychaniu czy innych czynnościach życiowych. Dlatego trzeba je wspierać różnego rodzaju sprzętem medycznym - mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk. Szpitale zostaną wyposażone między innymi w stacje pomp infuzyjnych, aparaty do terapii nerko-zastępczej, kardiomonitory czy respiratory stacjonarne z kompresorem. W szpitalu Bielańskim pojawi się specjalne stanowisko lekarza a w Wolskim pomieszczenie kontenerowe dla pielęgniarek z pokojem przygotowawczym, punktem pielęgniarskim i łazienką. Zarówno na terenie szpitala Bielańskiego jak i Wolskiego zainstalowane zostaną dodatkowe kontenery medyczne służące do izolacji pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Nie tylko miejskie szpitale

Samorząd województwa planuje też doposażyć szpitale, którymi nie zarządza miasto, ale ich siedziba mieści się w Warszawie. Fundusze trafią też do Oddziału Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji Stocer przy ulicy Barskiej, gdzie zmodernizowany zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Dodatkowy sprzęt otrzyma szpital Bródnowski, a w szpitalu na Niekłańskiej zmodernizowane zostaną pomieszczenia, które następnie będą przemianowywane na oddział covidowy.

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawskie szpitale ze wsparciem od Mazowsza. 6 mln zł na stanowiska OIT