Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com Roboty drogowe

WARSZAWA: utrudnienia w ruchu na DŁUGI WEEKEND 3-6.06 - gdzie będą roboty drogowe?

2021-06-02 13:22

Poruszanie się po ulicach Warszawy podczas czerwcowego długiego weekendu może być utrudnione. ZTM chce bowiem skorzystać z okresu mniejszego ruchu drogowego i przeprowadzić niezbędne remonty w kilku punktach stolicy. Z tym oczywiście wiążą się utrudnienia. Sprawdźcie, gdzie należy się ich spodziewać.

Utrudnienia drogowe w Warszawie w długi weekend, 3-6 czerwca - musimy się przygotować na taki scenariusz. ZTM planuje bowiem przeprowadzenie niezbędnych remontów na stołecznych ulicach. Długi weekend jest bowiem okresem mniejszego ruchu, co chcą wykorzystać drogowcy. Tomasz Kunert, rzecznik ZTM, poinformował, że w związku z pracami pojawią się zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego w Śródmieściu, na Ursynowie i Białołęce. Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy powinni się więc liczyć z tym, że w tych dzielnicach mogą trafić na roboty drogowe, stanąć w korku lub pojechać inną trasą komunikacją miejską. Warto wiedzieć, w których dokładnie punktach miasta będą przeprowadzane prace remontowe.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]

Długi weekend w Warszawie - gdzie utrudnienia na drogach 3-6 czerwca?

Utrudnienia zaczną się od piątku, 4 czerwca. Tego dnia, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie trasy tramwajowej na Winnicę, około godziny 6.30 zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Światowida z Dzierzgońską na Białołęce. Ulica Światowida będzie zamknięta na odcinku od ulicy Dzierzgońskiej do ulicy Strumykowej.

Autobusy linii 211, 516 i N13 pojadą objazdami. Zawieszone zostaną przystanki Dzierzgońska i Grzymalitów. W zamian zostaną uruchomione dwa przystanki zlokalizowane na ulicy Odkrytej przed skrzyżowaniami z ulicą Sprawną i Dzierzgońską. Utrudnienia potrwają do niedzieli, 6 czerwca do godziny 22.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Również w piątek o godzinie 7 na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej. Zakończenie robót w niedzielę 6 czerwca o godzinie 22. W tym czasie autobusy linii 166, 179 i N37 pojadą objazdami. Na ulicy Belgradzkiej autobusy będą jeździły w przeciwnych niż dotychczas kierunkach: z przystanków w stronę ul. J. Rosoła będzie można dojechać na Kabaty, a z tych do al. Komisji Edukacji Narodowej – w kierunku pętli Pl. Hallera – poinformował ZTM. W związku z tym autobusy nie podjadą na przystanki: Teligi, Mandarynki, Belgradzka, Grzegorzewskiej i Płaskowickiej, w zamian pojawią się nowe przystanki: Migadałowa i Lanciego.

Ruch utrudniony będzie też w Śródmieściu - na skrzyżowaniu ulicy Stawki i al. Jana Pawła II, gdzie pracują tramwajarze. Od początku kursowania linii dziennych w niedzielę, 6 czerwca, do końca kursowania linii nocnych z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca, linia 157 wróci na trasę objazdową w kierunku ul. Gwiaździstej, od ul. Smoczej przez ul. Anielewicza do ul. Stawki, a w przeciwną stronę – ul. gen. Andersa i ul. Anielewicza – poinformował stołeczny ratusz. Zmieni się też trasa autobusów nocnych: N12, N13, N46, N62 i N63, które będą skręcały z al. Jana Pawła II w ulicę Stawki, następnie zaś zawracały na skrzyżowaniu z Karmelicką i Dziką, i będą wracały do al. Jana Pawła II. Takim samym objazdem, w kierunku przystanku CH. Arkadia, będą kursowały autobusy linii zastępczej Z17. W poniedziałek 7 czerwca wszystkie linie powrócą na swoje pierwotne trasy, sprzed budowy.

Źródło: PAP

Źródło: WARSZAWA: utrudnienia w ruchu na DŁUGI WEEKEND 3-6.06 - gdzie będą roboty drogowe?