Warszawa ogłosiła przetarg na zakup suchej i mokrej karmy dla kotów wolno żyjących!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warszawa ogłosiła przetarg na zakup suchej i mokrej karmy dla kotów wolno żyjących!

2021-09-29 10:07

Warszawa ogłosiła przetarg na zakup suchej i mokrej karmy dla kotów wolno żyjących. Według szacunków w Warszawie jest ich blisko 30 tysięcy. Teraz mogą liczyć nie tylko na pomoc wolontariuszy i mieszkańców dzielnic. Dlaczego są tak ważnym elementem środowiska miejskiego? Więcej dowiecie się w tym artykule!

Warszawa ogłosiła przetarg na zakup suchej i mokrej karmy dla kotów wolno żyjących. Według szacunków w Warszawie jest ich blisko 30 tysięcy„To zwierzęta, które urodziły się i żyją na wolności, w otoczeniu człowieka. Nie są to koty bezdomne, więc nie można ich wyłapywać czy wywozić do schronisk. Zamiast tego powinno się stwarzać im warunki bytowania w miejscach dotychczasowego schronienia. Zwierzęta te są ważnym elementem środowiska miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni (myszy i szczurów)” - opisują urzędnicy.

W Warszawie zarejestrowanych jest około 2,5 tysiąca opiekunów, którzy zajmują się kotami wolno żyjącymi. To także oni – w ramach wolontariatu – dokarmiają zwierzęta karmą dostarczoną przez miejskich urzędników. Dzięki ogłoszonemu postępowaniu w ciągu dwóch najbliższych lat do czworonogów trafi około 410 ton karmy.

Pełne wiadra sterydów znalezione na Gocławiu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!      

Źródło: Warszawa ogłosiła przetarg na zakup suchej i mokrej karmy dla kotów wolno żyjących!