Wakacje w Czarnobylu? „Zona” ma być magnesem dla turystów z całego świata

i

Autor: Wendelin Jacober z Pixabay

Wakacje w Czarnobylu? „Zona” ma być magnesem dla turystów z całego świata

2021-06-07 12:24

Wakacje w Czarnobylu? Już za niedługo „zona” będzie miejscem, w które każdy z nas będzie mógł spędzić wakacje. - Strefa wokół elektrowni nuklearnej w Czarnobylu ma być magnesem dla turystyki krajowej i zagranicznej - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zaznaczył, że region ten ma być "odrodzony".

Ukraińskie władze rozpoczęły proces rewitalizacji Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej i zatwierdziły plan jej rozwoju na trzy lata - poinformował w poniedziałek Zełenski. Jak podaje PAP plan, przewiduje zmiany w infrastrukturze oraz wewnętrzną i zagraniczną promocję Czarnobyla. Wakacje w Czarnobylu będą więc możliwe już całkiem za niedługo. "Zona", czyli strefa wykluczenia ma być magnesem dla turystów z całego świata!

CZYTAJ TAKŻE: Co pyli w czerwcu 2021? Jakie pyłki wywołują alergie w czerwcu? [LISTA ALERGENÓW]

Wakacje w Czarnobylu

Czarnobyl według słów prezydenta Zełenskiego ma stać się "silnym magnesem" dla turystów z Ukrainy i z całego świata, a "strefa wykluczenia ma stać się strefą odrodzenia". O odrodzeniu tego miejsca Zełenski mówił też 26 kwietnia podczas obchodów z okazji 35. rocznicy katastrofy w elektrowni.

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, w 2019 roku, "zonę" odwiedziło ponad 120 tysięcy turystów. Jeśli chodzi o gości z zagranicy, najwięcej osób przyjechało z Wielkiej Brytanii, Polski i Niemiec. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów strefa zaczęła cieszyć się po emisji serialu "Czarnobyl" przez HBO.

Strajk pielęgniarek w Warszawie
Źródło: Wakacje w Czarnobylu? „Zona” ma być magnesem dla turystów z całego świata