Będą tylko cztery punkty szczepień w Warszawie. Sprawdź lokalizacje

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Będą tylko cztery punkty szczepień w Warszawie. Sprawdź lokalizacje

W Warszawie powstanie cztery punkty szczepień masowych! Taką decyzję podjął NFZ

2021-04-13 17:31

To już pewne! W Warszawie powstaną cztery punkty masowych szczepień z 13 proponowanych przez miasto. Mają ruszyć w maju. Punktów na stacjach metra, które chciał zrobić ratusz - nie będzie. Zostanie natomiast punkt na stadionie Legii! Gdzie powstaną pozostałe?

Zapadła decyzja, na którą czekali zarówno warszawiacy, jak też warszawski ratusz. W stolicy powstaną cztery punkty szczepień masowych. Taka decyzja zapadła na dzisiejszym spotkaniu władz Warszawy z wojewodą mazowieckim i mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Ustalono na nim, że punkty szczepień masowych w Warszawie powstaną w czterech dzieleniach:

  • Przy ulicy Żagańskiej - niedaleko urzędu dzielnicy Wawer;
  • na Białołęce - przy ulicy Stumykowej 21,
  • na Targówku przy ulicy Ossowskiego 25,
  • na stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3, gdzie ma powstać Centralny Punkt Szczepień Masowych.

Czytaj także: Znoszenie obostrzeń jeszcze w kwietniu - Minister zdrowia ujawnia plany

- Na naszym dzisiejszym spotkaniu z wojewodą i władzami Warszawy ustalono, jakie lokalizacje pojawią się na mapie Warszawy. Ratusz wyznaczył 13 takich miejsc. Po weryfikacji, zgodziliśmy się w sprawie czterech z nich. Pod uwagę wzięto całą mapę punktów szczepień, które już działają w stolicy. W Warszawie mamy już prawie 300 takich punktów - zarówno tych miejskich, jak też prywatnych. Te nowe cztery punkty szczepień masowych zaczną działać w maju, aby samorząd mógł się przygotować. Powstaną na stadionie przy Łazienkowskiej, na Białołęce, Targówku i w Wawrze. Kluczową kwestią jednak jest dostawa szczepionek do Polski. O tym powinniśmy pamiętać - mówi Andrzej Troszyński.

Czytaj także: Czip wszczepiony pod skórę WYKRYJE koronawirusa! Rewolucyjne odkrycie naukowców

- Jesteśmy gotowi, by ruszyć z dnia na dzień. Czekamy na rząd, który odpowiada za dostarczenie szczepionek. Mamy już niezbędny sprzęt. Od tygodnia rekrutujemy pracowników do nowych punktów. Uruchomiliśmy też stronę internetową "Warszawa szczepi", gdzie są zapisy na szczepienia, informacje o narodowym programie szczepień oraz zakładka, gdzie trwa rekrutacja pracowników - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Źródło: W Warszawie powstaną cztery punkty szczepień masowych! Taką decyzję podjął NFZ