Adam Niedzielski

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Czwarta fala koronawirusa. Niedzielski ostrzega

W najbliższych dniach znaczny wzrost zakażeń. Czwarta fala koronawirusa rozpędza się

2021-08-24 16:26

W najbliższych dniach i tygodniach możemy się spodziewać sporego wzrostu zakażeń. Tak covidową jesień prognozuje ministerstwo zdrowia. - Od września wrócimy do regularnych obowiązków, a to przełoży się na konkretne liczby - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rozpędza się czwarta fala koronawirusa. Podczas konferencji prasowej 24.08.2021 minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że w najbliższych dniach należy się spodziewać znacznego wzrostu zakażeń Covid-19.

- Mamy teraz dół po fali,który powoli też zaczyna się rozpędzać, bo ta dynamika, którą już obserwujemy przez ostatnich już kilka tygodni jest rzędu 20-25 proc. Należy się spodziewać, że we wrzesień wejdziemy z taką liczbą mniej więcej 300 zakażeń i później ta liczba będzie systematycznie rosła - powiedział minister.

Czytaj także: Andrusiewicz: Jesteśmy u początku czwartej fali epidemii! Kiedy szczyt zachorowań?

Nawet tysiące zakażeń dziennie

Jak podkreślił minister zdrowia, jeszcze we wrześniu zakażenia mogą być liczone w tysiącach. - Gdzieś w okolicy połowy września należy się spodziewać pewnego przyśpieszenia związanego właśnie ze wzrostem mobilności, zwiększoną transmisją, powrotem do szkół, powrotem do pracy - dodał Niedzielski.

Ile dziś zachorowań koronawirusem?

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, ostatniej doby odnotowano 233 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (45),
  • śląskiego (28),
  • małopolskiego (24),
  • pomorskiego (24).

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii to 2 887 037 osób. 75 324 osoby zmarły. Dla porównania, w poniedziałek informowano o 107 nowych przypadkach zakażeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ile masz mentalnie lat?

Pytanie 1 z 6
Czego byś nigdy sobie nie wybaczył?
Raport z Anteny 24.08, godz 10.00
Źródło: W najbliższych dniach znaczny wzrost zakażeń. Czwarta fala koronawirusa rozpędza się