Autor: NZS Szkoły Głównej Handlowej

i

Autor: NZS Szkoły Głównej Handlowej W Mikołajki uratuj komuś życie. Wampiriada SGH

W Mikołajki uratuj komuś życie. Wampiriada SGH

2021-12-03 18:48 Materiał sponsorowany

Od poniedziałku do środy NZS Szkoły Głównej Handlowej zaprasza na Wampiriadę, czyli akcję honorowego oddawania krwi. W ramach Mikołajek, oprócz tradycyjnych bloczków czekolad na dawców czekają specjalne upominki. Trwają zapisy!

Czym jest Wampiriada?

Wampiriady są organizowane na wielu uczelniach. Ta na SGH ma już siedemnastoletnią tradycję - będzie to 32. edycja tej akcji. - Edukujemy na czym to polega. Wampiriada ma na celu zachęcić ludzi do oddawania krwi. Ma przekonać ludzi, że warto wykonać taki mały gest, który może zrobić wiele dobrego. Nie ma się czego bać, a w ten sposób można dużo zmienić w życiu kogoś innego - mówi Paweł Byszuk, koordynator akcji.

Krew będzie można oddać w krwiobusie, który zaparkował już przy budynku głównym SGH. Dawcą może zostać każdy od 18. do 65. roku życia, ale ważne, by był zdrowy. Oprócz oddania krwi, będzie też możliwość zapisania się jako potencjalny dawca szpiku. Na Wampiriadzie spotkacie stoisko fundacji DKMS, która prowadzi takie zapisy.

Czytaj także: Zielone skrzynki w parku Moczydło. Jak korzystać z kaczkomatów?

TAK WYGLĄDA granica Polski z Białorusią! Nasz dziennikarz był na miejscu!

Prezenty mikołajkowe

Akcja rozpoczyna się w Mikołajki. Z tej okazji dla każdego dawcy organizatorzy przygotowali upominki i gadżety przekazane przez partnerów akcji. Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można zjeść coś dobrego oraz dowiedzieć się więcej o oddawaniu krwi.

Gdzie się zapisać?

Z powodu pandemii organizatorzy zdecydowali, że chętni będą zapisywać się na konkretną godzinę, aby nie powstała kolejka. Zapisać można się poprzez ten >>> [TUTAJ].

Informacje o 32. Wampiriadzie SGH znajdują się facebookowej stronie wydarzenia.

Akcja potrwa od poniedziałku, 6 grudnia do środy, 8 grudnia. Krew będzie można oddawać od 9:00 do 14:00.

Partnerem medialnym Wampiriady jest Radio ESKA.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy umiesz rozbudzić swój szósty zmysł?

Pytanie 1 z 10
Widziałaś/łeś kiedyś ducha?
Źródło: W Mikołajki uratuj komuś życie. Wampiriada SGH