VERVA Warszawa ORLEN Paliwa gra o medale! Czas na pierwszy półfinał

i

Autor: Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl VERVA Warszawa ORLEN Paliwa gra o medale! Czas na pierwszy półfinał

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa gra o medale! Czas na pierwszy półfinał

2021-04-02 21:22

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpoczyna batalię w półfinale PlusLigi. Rywalem siatkarzy Andrei Anastasiego w drodze po złoto mistrzostw Polski będzie Jastrzębski Węgiel. Do pierwszego starcia obu zespołów dojdzie w sobotę 3 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Stołeczna ekipa nie miała zbyt wiele czasu na przygotowanie się do meczu z Jastrzębskim Węglem. Awans do półfinału wywalczyła w środę 31 marca, a dwa dni później była już na Śląsku. – Chcemy zagrać tak, jak w ostatnim spotkaniu w Gdańsku. Prezentowaliśmy się tam dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – powiedział Jan Król. – Wyjdziemy na boisko bez żadnych kompleksów. Będziemy czerpać radość z gry. Rywal jest znakomity, ale jestem pewien, że możemy go pokonać – dodał atakujący VERVY.

Czytaj także: Zwycięzca bierze wszystko. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk walczą o półfinał

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Jastrzębski Węgiel spotkały się w bieżącym sezonie dwukrotnie. Na Śląsku 3-2 wygrali warszawianie, w Arenie Ursynów zaś 3-2 zwyciężyli jastrzębianie. Półfinałowa rywalizacja zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. – Jastrzębie to bardzo, ale to bardzo dobry zespół. Wiemy już jednak, jak z nim grać. Jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani. Chcemy awansować do finału! – zadeklarował Jan Król. – Żałuję, że kibice nie będą mogli zobaczyć tych ważnych meczów na żywo. Mam jednak nadzieję, że zasiądą przed telewizorami i będą zaciskać za nas kciuki – uśmiechnął się.

W spotkaniach VERVY i Jastrzębskiego Węgla dojdzie do pojedynków siatkarskich osobistości. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja młodych przyjmujących: Bartosza Kwolka, Tomasza Fornala i Rafała Szymury oraz kapitalnych libero: doświadczonego Damiana Wojtaszka i utalentowanego Jakuba Popiwczaka. Do starcia gigantów dojdzie także na środku siatki, gdzie podwójny mistrz świata i filar VERVY – Piotr Nowakowski będzie mierzył się z prezentującym przez cały sezon wyśmienitą formę Jurijem Gladyrem, a Andrzej Wrona sprawdzi się naprzeciwko Łukasza Wiśniewskiego. Na pozycji rozgrywającego walczyć będą natomiast Ángel Trinidad de Haro i Lukas Kampa, a na ataku – Jan Król lub Michał Superlak i Mohammed Al Hachdadi.

Gdzie oglądać?

Mecz Jastrzębski Węgiel – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 17.30. Poprowadzą go Paweł Burkiewicz i Tomasz Flis. Komisarzem zawodów będzie Jerzy Kajzer, a kwalifikatorem – Jacek Sęk. Transmisję z HWS w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

QUIZ. Najłatwiejsze pytania, jakie można zadać. Jest tak prosto, że nie wybaczysz sobie wyniku gorszego, niż 90%!

Pytanie 1 z 11
Botanicznie pomidor jest:
Shanguy zdradza swoje plany na rok 2021. Zobaczcie wywiad z gwiazdami
Źródło: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa gra o medale! Czas na pierwszy półfinał