Trwa Strajk Kobiet 20.01.2021. Protestujący blokują centrum stolicy [UTRUDNIENIA, ZDJĘCIA]

2021-01-20 19:54 STAN PAP
Trwa Strajk Kobiet 20.01.2021. Protest przeniósł się przed Sejm
Autor: PAP/Piotr Nowak Trwa Strajk Kobiet 20.01.2021. Protest przeniósł się przed Sejm

Trwa protest kobiet 20.01.2021. Manifestacja ruszyła z ronda de Gaulle'a, przeszła pod Sejm i wróciła pod palmę. W centrum Warszawy występują spore utrudnienia. Sprawdź, gdzie jest protest. Zobacz zdjęcia ze Strajku Kobiet 20 stycznia.

Strajk Kobiet w Krakowie w 102. rocznicę otrzymania przez Polki praw wyborczych

Strajk kobiet 20.01.2021

Protestujący spod Sejm wrócili w okolice ronda de Gaulle'a. Wśród nich są m.in. Marta Lempart oraz Klementyna Suchanow, czyli liderki Strajku Kobiet. Ponownie na rondzie występują utrudnienia dla kierowców i wstrzymywany jest czasowo ruch tramwajów, ponieważ demonstranci idą Alejami Jerozolimskimi w kierunku ronda Dmowskiego.

Strajk kobiet 20.01.2021: Gdzie są utrudnienia w Warszawie?

Najtrudniejsza sytuacja jest w centrum Warszawy, tuż przy rondzie de Gaulle'a. Aleje Jerozolimskie i ul. Marszałkowska są nieprzejezdne dla kierowców. Zatrzymały się również tramwaje. Utrudnienia są także w rejonie Ronda Dmowskiego.

Czytaj także: Strajk kobiet 20.01.2021: Co się będzie działo? Gdzie będą utrudnienia? [PROTEST KOBIET]

Zobacz, jak wygląda demonstracja:

Policja przez cały protest wzywa do rozejścia się, tłumacząc, że protest nie został zarejestrowany. Demonstranci uważają, że demonstracja jest legalna. Słychać okrzyki jak np. "Zdejmij mundur, przeproś matkę", "To jest wojna", "Policja łamie prawo i ręce kobietom", "Warszawa wolna od faszyzmu".

Zobacz galerie z pozostałych protestów:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!