Transmisje ślubów online zakazane? Jest jasne stanowisko. Rozwiewa ono nadzieje nowożeńców

i

Autor: Canva.com Transmisje ślubów online zakazane? Jest jasne stanowisko. Rozwiewa ono nadzieje nowożeńców

Transmisje ślubów online zakazane? Jest jasne stanowisko. Rozwiewa ono nadzieje nowożeńców

2021-03-22 8:39

Transmisje ślubów online zakazane? Jest jasne stanowisko. Rozwiewa ono nadzieje nowożeńców. O tym, że śluby cywilne będą mogły być transmitowane informowaliśmy już jakiś czas temu. Tak interpelację, na wzór Trójmiasta, złożyła radna Renata Niewitecka. Niestety, wszystko wskazuje na to, że o takiej możliwości decydując się na ślub w stolicy musimy o tym zapomnieć. Dlaczego?

Działania polegające na transmisji uroczystości zawarcia związku małżeńskiego on-line pozostawiamy nupturientom - zaproponował sekretarz miasta Marcin Wojdat w odpowiedzi na interpelację radnej Renaty Niewiteckiej. - Utrwalanie i transmisja uroczystości ślubnej oznacza przetwarzanie wizerunków oraz danych osobowych w postaci imion i nazwisk osób biorących w niej udział, przy czym taka formuła nie jest wprost wymagana przez przepisy prawa. Niezależnie od podstawy prawnej, pozyskując i przetwarzając jakiekolwiek dane osobowe, na każdym etapie jesteśmy zobowiązani do ich właściwego zabezpieczania i sprawowania nad nimi wyłącznej kontroli. Dotyczy to także stosowanych narzędzi cyfrowych takich jak platformy streamingowe. Platforma YouTube jako część Googla i zasady na jakich przetwarza dane osobowe znajdują się poza faktyczną kontrolą użytkowników, w tym naszą jako Urzędu m.st. Warszawy. Korzystanie z usług cyfrowych dostarczanych przez ten podmiot jest obarczone ryzykiem, ponieważ nie obowiązują go regulacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zgodne z RODO. Wobec czego Administrator Danych Osobowych nie jest w stanie kontrolować przepływu, miejsca i czasu przechowywania filmów na YouTube, czyli nie może zapewnić przestrzegania zasady rozliczalności - tłumaczy sekretarz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niedźwiedź gonił mężczyznę

"Uwielbiam zapach napalmu o poranku" - czy znacie słynne cytaty filmowe? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Z jakiego filmu pochodzi cytat "uwielbiam zapach napalmu o poranku"?
Źródło: Transmisje ślubów online zakazane? Jest jasne stanowisko. Rozwiewa ono nadzieje nowożeńców