Darmowe testy PCR

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA Darmowe testy PCR

Testy PCR dla turystów będą bezpłatne! To państwo zapowiada istotne zmiany

2021-05-19 11:58

Testy PCR dla turystów podróżujących do tego pięknego kraju będącego mekką dla urlopowiczów będą bezpłatne! Kolejne państwo wprowadza istotne zmiany związane z nadal obowiązującymi zasadami dla osób decydujących się na wypoczynek za granicą. To bardzo dobra informacja, ponieważ zakładając, że rząd dotrzyma słowa istnieje spore prawdopodobieństwo na to, że ruch turystyczny nad Sekwaną zwiększy się kilkunastokrotnie.

Zdaniem wielu polityków i rządowych decydentów idea wprowadzenie darmowych testów PCR dla turystów jest świetnym pomysłem, który wymiernie wpłynie na ożywienie wielu sektorów gospodarki, których sytuacja zależna jest w znacznym stopniu od turystów i tego gdzie i ile postanawiają wydać podczas swojego pobytu.

Darmowe testy PCR - gdzie i od kiedy?

Wiemy już gdzie i od kiedy mają zostać wprowadzone darmowe testy PCR, które wykrywają zakażenie koronawirusem. Należy zaznaczyć, że te, aż do momentu uruchomienia paszportu szczepionkowego, są jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o nałożeniu obowiązku kwarantanny lub całkowitym zwolnieniu z przymusowej izolacji dla podróżnych, którzy przekroczyli granice Polski.  Darmowe testy PCR dla turystów postanowiła wprowadzić Francja. - Francja jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które nie pobierają opłat za test PCR - powiedział Beaune w wywiadzie dla stacji Europe, CNews oraz dziennika 'Les Echos'

Covid sparaliżował Marysię

Według polityka to dobra i przemyślana decyzja, która wymiernie wpłynie na ożywienie sektorów gospodarki ściśle związanych z turystyką. Francuz zaznaczył, że znaczna większość krajów członkowskich Unii Europejskiej wciąż pobiera wysokie opłaty za wykonanie testu PCR na lotniskach od osób, które nie mając innego wyjścia zmuszone są do wydania sporej sumy pieniędzy jedynie po to by uniknąć kwarantanny, nawet jeśli są po odbyciu szczepienia. Dla przykładu - wykonanie takiego samego testu na lotnisku Chopina w Warszawie, to wydatek rzędu ponad 200 złotych. Zakładając, że podróżujemy w obie strony, musimy przygotować się na łączną sumę 450 złotych jedynie po to, by nie został na nas nałożony obowiązek przymusowej izolacji.

Francja prekursorem dobrych zmian dla turystów w dobie pandemii

Faktem jest, że Francja stała się prekursorem dobrych zmian dla turystów w dobie pandemii, które z pewnością zachęcą w momencie dokonywania wyboru destynacji wakacji do tego by wybrać właśnie kraj nad Sekwaną, jako miejsce docelowe zagranicznej podróży. - Chcemy w dobrych warunkach sanitarnych pozostać wiodącym celem turystycznym w Europie i na świecie - mówi dziennikarzom Beaune. Pomimo, że Parlament Europejski proponuje, aby testy były bezpłatne w całej Europie, Polska nadal nie odniosła się do idei wprowadzenia takiego rozwiązania. Wiele wskazuje na to, że darmowe testy PCR będą dostępne w bardzo ograniczonej liczbie państw członkowskich.

Sonda
Darmowe testy PCR - to dobry pomysł?