Ten japoński hotel do każdego pokoju dorzuca 10 litrów kraftowego piwa za darmo

i

Autor: Pixabay

Ten japoński hotel do każdego pokoju dorzuca 10 litrów kraftowego piwa za darmo

2022-09-09 15:38

Brzmi jak plan, prawda? Co prawda do Japonii jest naprawdę daleko, ale jak już się tam dostaniemy, to zdecydowanie wiemy, gdzie się zatrzymać. Zwykle korzystanie z hotelowego barku to pułapka, ale tutaj to przyjemność.

Japońskie smaki najczęściej kojarzą nam się z sushi, sake i zieloną herbatą. Oczywiście w paletę alkoholi wpisuje się jeszcze choya, ale piwo? Tutaj raczej skojarzeniowo zwracamy się w stronę Niemiec, Czech, a Polska ma w browarnictwie także piękną historyczną tradycję. Co zatem ma Kraj Kwitnącej Wiśni ze złotym napojem wspólnego? Więcej niż mogłoby się wydawać. Piwo w takie formie, jakie znamy, dotarło tam wraz z Duńczykami około XVII wieku. Kolejne stulecia przyniosły rozkwit lokalnych browarów. Dziś piwo w Japonii jest lubiane, a miłośnicy mogą wybierać wśród kratfowych wariantów.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Hotel o nazwie The Villa & Barrel Lounge został w tym roku otwarty w mieście Shizuoka. Wybudował go znany w Japonii browar West Coast Brewing. Nieduży, nowoczesny budynek z ogrodem ma przeznaczone dla gości pięć pokoi. Na wyposażeniu każdego z nich jest kranik, z którego na każde skinienie dłoni sączy się złocisty trunek doskonałej jakości. Co ciekawe, firma produkuje specjalne piwo na potrzeby tego konkretnego hotelu, które nie jest sprzedawane w sklepach. Zatem nie dość, że dobre, w cenie pokoju, to jeszcze dające poczucie ekskluzywności.

Goście wynajmujący pokój mogą liczyć na przydział dziesięciu litrów piwa każdego dnia swojego pobytu. Jeśli jednak to im nie będzie wystarczyło, mogą zejść do hotelowego baru, tak zwanej sali beczek, gdzie już za opłatą, mogą napełniać swoje kufle do woli. Na koniec wisienka na deserze: przydziałowe piwo, którego nie zdążą wypić goście może zostać dla nich zapakowane tak, by mogli je zabrać ze sobą do domu. Mamy zatem jedno bardzo konkretne pytanie. Kiedy otwarcie w Polsce?