Warszawski Dzień Zwierząt w 2018 roku

i

Autor: materiały prasowe Schroniska na Paluchu

Te co skaczą, miauczą i szczekają... Powraca Warszawski Dzień Zwierząt!

2022-05-19 20:35

Po dwóch latach powraca Warszawski Dzień Zwierząt. Po pandemicznej przerwie wielbiciele czworonogów znów będą mogli się spotkać - tym razem na Podzamczu przy Parku Fontann. Data tego wydarzenia też jest nie przypadkowa - 22 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt.

Myśliwy usłyszał wyrok sądu

Święto wszystkich zwierząt

Warszawski Dzień Zwierząt to święto wszystkich zwierzaków i wszystkich osób, które się angażują w poprawę ich losu. Na miejscu spotkać będzie liczną reprezentację psów ze Schroniska Na Paluchu. Koty reprezentować będą wolontariusze ze schroniska. Będą też zwierzaki z innych fundacji. Zaproszeni są też warszawiacy ze swoimi czworonogami. Ci, którzy adoptowali już zwierzaki, mogą liczyć na prezenty.

- Będą też organizacje zajmujące się świnkami morskimi, fretkami... Będą też Lasy Miejskie - wymienia Patrycja Jarosz ze Schroniska dla Zwierząt na Paluchu. Wszystkie atrakcje zaplanowano w godzinach 12.00 - 18.00.

Nie zabraknie psich influencerów!

Na miejscu skorzystać będzie można z bezpłatnego chipowania psów. Będą warsztaty z behawiorystkami, a także porady na temat żywienia psów.

- Behawiorystka będzie pokazywała jak ze swoim psem bawić się w domu, żeby mógł się zmęczyć intelektualnie. Dla dzieciaków będzie specjalna strefa zabaw, będą warsztaty organizowane przez MPO z segregowania śmieci - dodaje Patrycja Jarosz.

Będą nawet psi influencerzy. - Będzie pies Blacky, mistrz noseworku, czyli odgadywania zapachów. Bedzie też Snoopy, który ze swoimi ludźmi przemierzył prawie cały świat, głównie autostopem. O jego przygodach można poczytać na bloku "Przygody z Pazurem" - opisuje Patrycja Jarosz.

Organizatorzy przyznają, że marzy im się pobicie rekordu w liczbie psów na metr kwadratowy. A najlepiej szczęśliwych psów, czyli takich które mają już swój dom!

- Bezdomność zwierząt to temat, który dotyczy nas wszystkich. Te zwierzęta znalazły się tu przez nas i powinniśmy robić wszystko, żeby ich los się poprawił - przyznaje Patrycja Jarosz i dodaje, że warto pamiętać o tym, że zaadoptować można nie tylko psa czy kota. Są fundacje, które umożliwiają też adopcję królików czy nawet fretek!

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Te co skaczą, miauczą i szczekają... Powraca Warszawski Dzień Zwierząt!