Sztuczna inteligencja przerobiła znany hit disco polo. Efekt zwala z nóg!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

AI w Polsce

Sztuczna inteligencja przerobiła znany hit disco polo. Efekt zwala z nóg!

2024-06-10 11:21

Hit disco polo w wersji metal folk? To możliwe dzięki AI! Akcent - Przez Twe Oczy Zielone to piosenka, którą znają chyba wszyscy. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami tego typu muzyki, czy też nie, to koniecznie powinniście dać szansę utworowi... po przeróbkach. Sztuczna inteligencja naprawdę nas zaskoczyła!

Czy sztuczna inteligencja poradzi sobie z tworzeniem muzyki? Z pewnością nie oryginalnych utworów, jednak covery nie sprawiają jej już żadnych trudności. Warto obserwować jej poczynania, bo przecież współcześni artyści chętnie "odgrzewają" stare utwory. Teraz może się okazać to niepotrzebnym zachodem - nowoczesne technologie zrobią to bez nas i wyjdzie równie dobrze! Już teraz w sieci pojawiają się tworzone przez AI nowe wersje znanych i lubianych hitów. Również polskich!

Technologiczny Przeglad Tygodnia 31.05

Sztuczna inteligencja przerobiła znany hit disco polo

Akcent - Przez Twe Oczy Zielone to piosenka z 2016 roku, którą nucili chyba wszyscy. Do dziś chętnie grana jest na weselach i innych imprezach tanecznych. Oryginał disco polo oczywiście nie każdemu się podobał. Przy pomocy AI stworzono zatem odświeżoną wersję hitu i opublikowano na YouTubie.

Trzeba przyznać, że Przez Twe Oczy Zielone, ale to Folk Metal brzmi całkiem nieźle. Oczywiście nie jest perfekcyjnie - usłyszymy wiele "inspiracji" z utworów metalowych, jednak niewprawne ucho z pewnością mogłoby się nabrać i zastanawiać, cóż to za zespół pokusił się na cover. Piosenki posłuchać możecie poniżej. Autorem na YouTubie jest użytkownik Arkadiusz Dawid. W ciągu kilku dni nagranie odtworzyło ponad 2,5 tysiąca osób! W komentarzach czytamy również przychylne opinie:

- ,,W końcu da się tego jakoś słuchać"

- ,,Proszę o więcej takich kawałków!!!!"

- ,,w wersji metalowej wszystko lepiej brzmi"

Retro Technologie - QUIZ z lat 80'. i '90! Sprawdź, czy jeszcze coś pamiętasz!

Pytanie 1 z 11
Tamagotchi to urządzenie, które służyło do...
Źródło: Sztuczna inteligencja przerobiła znany hit disco polo. Efekt zwala z nóg!