Świąteczne paczki w Warszawie - dla kombatantów i potrzebujących!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Świąteczne paczki w Warszawie - dla kombatantów i potrzebujących!

2021-12-16 8:37

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ przygotowali świąteczne paczki dla kombatantów. Trafią do zasłużonych żołnierzy z 5. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponadto Warszawa wesprze 6000 potrzebujących warszawiaków i 24 grudnia podaruje im paczki z wieczerzą.

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ przygotowali świąteczne paczki dla blisko 70 kombatantów. Upominki w sobotę 18 grudnia dostarczą do zasłużonych osób żołnierze z 5. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Ma to szczególny wymiar dla osób, które same walczyły o nasz kraj. Do świątecznej paczki, oprócz słodkości i bożonarodzeniowych specjałów trafią też życzenia od władz dzielnicy oraz kartki przygotowane przez dzieci z przedszkola nr 174 przy ul. Markowskiej.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

Paczki dla potrzebujących w Warszawie. Kto je otrzyma?

Nie tylko dla kombatantów w tym roku przygotowano specjalne paczki. Warszawa wesprze 6000 potrzebujących warszawiaków i dzięki pomocy wolontariuszy dostarczy im 24 grudnia paczki z gotową kolacją wigilijną.

Jak otrzymać świąteczną paczkę?

Aby zgłosić chęć otrzymania paczki w ramach Warszawskiej Wigilii z Dostawą, można zadzwonić na specjalny numer telefonu 514 045 346,  który będzie czynny od 14 do 20 grudnia, w godz. od 9:00 do 17:00 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy Warszawskiej Wigilii z Dostawą(otwiera się w nowej karcie).

Chcesz pomóc? Zostań Wolontariuszem

Warszawa potrzebuje 100 wolontariuszy do pomocy przy pakowaniu paczek, którzy będą dyspozycyjni przez 4 godziny w ciągu dnia i sprawni fizycznie oraz 300 osób mobilnych, z własnym transportem, pomagających w rozwożeniu posiłków na terenie Warszawy.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę www.ochotnicy.waw.pl lub bezpośrednio na adres e-mail: [email protected] do 21 grudnia 2021.

Źródło: um.warszawa.pl

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.
Źródło: Świąteczne paczki w Warszawie - dla kombatantów i potrzebujących!