Spotify przetłumaczy swoje podcasty na wszystkie języki świata? Pomaga im AI

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

AI

Spotify przetłumaczy swoje podcasty na wszystkie języki świata? Pomaga im AI

2023-10-02 11:40

Podcasty na Spotify będą tłumaczone na inne języki? To nie żart! Jedna z najpopularniejszych platform muzycznych planuje wprowadzić spore zmiany dla użytkowników. Już niebawem z pomocą AI przetłumaczone zostaną anglojęzyczne podcasty na język hiszpański. W kolejnych tygodniach sztuczna inteligencja ma tłumaczyć całe odcinki także na język francuski oraz niemiecki!

Platforma Spotify nawiązała niedawno współpracę z grupą zagranicznych podcasterów. Przy pomocy nowego narzędzia opracowanego dzięki sztucznej inteligencji chce przetłumaczyć anglojęzyczne podcasty na język hiszpański. AI ma tłumaczyć w przyszłości całe odcinki także na język niemiecki i francuski. Będzie działać na podstawie narzędzia do transkrypcji głosu OpenAI Whisper. Portal The Everge podaje, ze w grupie podcasterów, którzy pójdą na 'pierwszy ogień" znajduje się między innymi: Lex Fridman, Monika Padman, Dax Shepard, Steven Bartlett, czy Bill Simmonsa.

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"

Nowa funkcja od Spotify według The Everge będzie "tłumaczyć całe podcasty na inny język i odtworzy go w syntetycznej wersji własnego głosu podcasterów". W swoim oświadczeniu Ziad Sultan, wiceprezes Spotify ds. personalizacji powiedział, że:

- Dopasowując się do głosu twórcy, Voice Translation daje słuchaczom na całym świecie możliwość odkrycia nowych podcastów i inspirowania się nimi w sposób bardziej autentyczny niż kiedykolwiek.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Spotify podkreślał również, że 'Sztuczna inteligencja nie powinna być wykorzystywana do podszywania się pod ludzkich artystów bez ich zgody'.

Technologie w PRL. Sprawdź, czy byłbyś geekiem tamtych czasów!

Pytanie 1 z 10
W każdym polskim domu stał telewizor...
Źródło: Spotify przetłumaczy swoje podcasty na wszystkie języki świata? Pomaga im AI