Prasko-Południowe Prezentacje 2020

i

Autor: Archiwum Fundacji Zwalcz Nudę

Sposób na sobotę? Zajrzyj na Prasko-Południowe Prezentacje

2021-06-12 10:27

Czerwcowa sobota to idealny dzień na piknik. W Parku Obwodu Praga AK organizuje go Fundacja Zwalcz Nudę. Na miejscu będziecie mogli poznać wiele organizacji pozarządowych i wziąć udział w atrakcjach zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, takich jak warsztaty, koncerty czy gra terenowa.

Obieżyświat na traktorze wjechał do stolicy. Zatrzymała go policja

Pandemia a NGO

Ostatni rok był trudny nie tylko dla wielu branż biznesu, ale także dla organizacji pozarządowych. Według raportu organizacji Klon/Jawor „Organizacje pozarządowe wobec pandemii” w 2020 roku 33% badanych NGO zawiesiło wszystkie dotychczasowe działania, a 20% organizacji nie widzi możliwości działania online.

- Poprzedni rok każdemu dał się we znaki. My musieliśmy zrezygnować na przykład z organizacji pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu czy Warszawskich Dni Rodzinnych. Ale podjęliśmy również nowe wyzwania – zorganizowaliśmy nasze gry całkowicie online. Akademia Elfów Świętego Mikołaja to seria gier, które były prowadzone na żywo przez Facebooka i okazały się dużym sukcesem, a dla nas niesamowitą przygodą - mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka wydarzenia.

Aby pomóc NGO wrócić do dawnej formy, Fundacja Zwalcz Nudę 12 czerwca w godz. 12-17 organizuje wydarzenie dedykowane warszawskim, prasko-południowym organizacjom pozarządowym, podczas którego będzie przestrzeń do wymiany doświadczeń, poszerzenia sieci kontaktów czy nawiązania nowych współprac.

W ramach wydarzenia uczestnicy zapoznają się z ofertami lokalnych organizacji, wezmą udział w próbnych warsztatach, dowiedzą się więcej o wolontariacie czy poznają pierwsze kroki w założeniu własnej fundacji albo stowarzyszenia. Mimo że wydarzenie odbywa się stacjonarnie, to organizatorzy nie planują rezygnować z online – relację na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku Zwalcz Nudę.

Piknik na Pradze Południe

Co, oprócz możliwości zapoznania się z działalnością NGO, będzie się działo na pikniku? Warsztaty dla małych i dużych (np. kuglarskie, origami), spotkania (np. z sportowcami lotniczymi, którzy latają balonem), występy sceniczne (koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie teatralne dla dzieci). A do tego możliwość adopcji szczeniaków i kociaków, sadzenie ziół, warzyw i kwiatów, kolorowe balony, gra terenowa po Kamionku, eksperymenty, na których dzieci zabawią się w prawdziwego inżyniera i zaświecą żarówkę siłą swoich mięśni, gra w frisbee, bieg przez płotki, skok w dal czy skos o tyczce i wiele więcej.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sposób na sobotę? Zajrzyj na Prasko-Południowe Prezentacje