Słynny Pieseł nie żyje. Balltze “Cheems” odszedł po długiej chorobie

i

Autor: Screen z Instagrama/balltze Nie żyje słynny "Pieseł", bohater memów

Słynny "Pieseł" nie żyje. Balltze “Cheems” odszedł po długiej chorobie

2023-08-21 10:35

Memy to prawdziwy fenomen Internetu, a bohaterami wielu z nich są zwierzęta. Bardzo dużą popularnością od lat cieszą się te obrazki, których bohaterami są psy rasy shiba inu. Niestety, jeden z nich odszedł kilka dni temu. Balltze “Cheems” od jakiegoś czasu zmagał się z ciężką chorobą i zmarł w trakcie jeden z operacji.

"Pieseł" to jeden z najsłynniejszych bohaterów internetowych memów. Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdy Internauci zaczęli masowo udostępniać liczne fotografie psa - suczki rasy shiba inu, Kabosu. Jej wizerunek zaczął bić rekordy popularności, "piesełów" było jednak dużo więcej. Sama Kabosu od początku przedstawiana jest jako ten zdziwiony "pieseł", twarzą znudzonego, czy też smutnego, był już zupełnie inny pies - pochodzący z Hongkongu Cheems, znany również jako Balltze. Jego wizerunek za to zyskał największą popularność w okresie pandemii. Niestety, rodzina psiaka podała do wiadomości publicznej informacje o jego śmierci.

Mellina - Karolina Korwin Piotrowska

Balltze “Cheems” nie żyje

Niestety, Balltaze od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą trzustki i choć od miesięcy poddawany był leczeniu, to nie przeżył jednego z zabiegów. Jak napisali w social mediach jego opiekunowie, Cheems odszedł podczas przeprowadzania zabiegu torakocentezy, czyli nakłucia jamy opłucnowej. W opublikowanym wpisie poproszono, by nie smucić się z powodu śmierci Balltze, a pamiętać o tym, jak wielu ludzi udało mu się pocieszyć i zjednoczyć w trakcie pandemii. Opiekunowie podziękowali lekarzom weterynarii za opiekę w ostatnich miesiącach i poprosili Internautów, by Ci nadal cieszyli się memami, których Cheems był bohaterem. Balltze “Cheems” przeżył 13 lat.